Pożar w budynku mieszkalnym w Zabruzdach

Dziś około godziny 10.00 w Zabruzdach w jednym z budynków mieszkalnych doszło do zadymienia w wyniku zapalenia śmieci. Na miejscu pojawiły się dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej i dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej.
Napad na pracownika stacji LPG przy ulicy Kościuszki

- W dniu dzisiejszym o godzinie 6:40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie znalezionym w budynku stacji paliw LPG w Garwolinie przy ulicy Kościuszki – informuje st.sierż. Małgorzata Pychner.
List do Obywatela

Witam Cię serdecznie, nazywam się Andrzej Gorayski i jestem kandydatem na senatora w nadchodzących wyborach, które odbędą się już w niedzielę 7 września.
Janusz Wojciechowski odwiedził Garwolin

W niedzielę w Domu Kultury przy ul. Nadwodnej w Garwolinie odbyło się spotkanie z Januszem Wojciechowskim, sędzią, byłym prezesem Najwyższej Izby Kontroli, posłem na Sejm II kadencji, wicemarszałkiem IV kadencji Sejmu, deputowanym do Parlamentu Europejskiego V, VI, VII i VIII kadencji, członkiem Prawa i Sprawiedliwości.
Maria KOC: TRZEBA UMIEĆ SŁUCHAĆ LUDZI

- Popieram program PiS, który mówi o pomocy dla polskiej wsi, o pomocy dla rodzin, o niższym wieku emerytalnym, o sprawnej służbie zdrowia, o lepszym szkolnictwie, o przywróceniu znaczenia polskiej kultury, a przede wszystkim o naprawie Państwa Polskiego. To naprawa błędów rządu PO-PSL, dla którego „Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie” - mówi Marią Koc w wywiadzie.
Akademia Sztuki Dziecięcej

,,Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić a zrozumiem’’
Wójt gminy Parysów Bożena Kwiatkowska odwołała się od decyzji Starostwa Powiatowego

Starostwo Powiatowe wydało decyzję, w której określiło wiek przesadzonego przez Urząd Gminy Parysów„Dębu Kardynała Stefana Wyszyńskiego” (w dniu 8 maja) na 11 lat i jednocześnie zasądziło karę na niekorzyść Urzędu Gminy w kwocie 3 754, 38 zł. Kara została odroczona na 3 lata. Wójt gminy Bożena Kwiatkowska odwołała się od decyzji Starostwa Powiatowego.
Bezpłatne badania mammograficzne w Sulbinach

Gmina Garwolin zorganizowała w dniu 21 września 2014r. bezpłatne badania mammograficzne, które będzie można wykonać w dniu 21 września 2014r.
Dożynki 2014 w Sobolewie

Wójt gminy Sobolew oraz przewodniczący rady gminy zapraszają na uroczystość dożynkową, która odbędzie się w Sobolewie dnia 31 sierpnia (niedziela)2014 roku.
8 września 75. rocznica bombardowania Garwolina

Starosta powiatu garwolińskiego i burmistrz miasta Garwolina zapraszają na obchody 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej i bombardowania Garwolina.
A Ty znasz angielski?

Siedemdziesiąt miast w kraju, a wśród nich Garwolin. Kilka tysięcy osób, a wśród nich dzieci, młodzież i dorośli z GARWOLINA. 14 września po raz trzeci Polska będzie sprawdzała, jak dobrze zna angielski. W akcję, po raz pierwszy włącza się w tym roku Garwolin. A Ty znasz angielski? Sprawdź to!
Jarosław Kaczyński i politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzili Garwolin

Wczoraj w sali Domu Kultury w Garwolinie odbyło się spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Spotkanie było częścią kampanii przed wyborami uzupełniającymi do senatu, które odbędą się 7 września 2014 roku.
Otwarto świetlicę w Trojanowie

Świetlica w Trojanowie została niedawno wyremontowana ze środków pochodzących z PROW na lata 2013- 2014 r. Budynek działa od kilkudziesięciu lat. Obecnie budynek świetlicy zajmuje powierzchnię 480 m2 na co składają się: 2 boksy garażowe, sala taneczna oraz zaplecze kuchenne. Budynek przystosowany jest do organizowania wesel oraz innych uroczystości okolicznościowych.
Maria Koc odwiedziła Parysów

17 sierpnia odbyło się spotkanie z Marią Koc, kandydatką w wyborach do senatu, które odbędą się w dniu 7 września 2014 roku. Podczas spotkania polityk mówiła głównie o sytuacji województwa mazowieckiego i o zmianach, które jej zdaniem naprawią sytuację województwa.
Spłonęła stodoła w Kraskach Dolnych

W nocy z 22 na 23 sierpnia w m. Kraski Dolne doszło pożaru stodoły, w której znajdował się sprzęt rolniczy i gospodarczy.
Otwarcie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Chotyni

Zbliża się termin oficjalnego otwarcia Niepublicznej Szkoły Podstawowej Kuźnia Talentów w Chotyni, który nastąpi 1 września 2014 r. W bieżącym roku zostaną uruchomione klasy I, II, III, IV, zerówka oraz 1 grupa przedszkolna dla dzieci w wieku 2,5 - 4 lata. Na naszej stronie internetowej www.szkolachotynia.pl znajdą Państwo szczegółowe informacje
Starostwo Powiatowe:W dniu przesadzania dąb w Parysowie miał 11 lat

Starostwo Powiatowe wydało decyzję, w której określa wiek przesadzonego przez Urząd Gminy (w dniu 8 maja)„Dębu Kardynała Stefana Wyszyńskiego” na 11 lat i jednocześnie zasądza karę na niekorzyść Urzędu Gminy w kwocie 3 754, 38 zł. Kara została odroczona na 3 lata. Wójt gminy Bożena Kwiatkowska zapowiada odwołanie od decyzji Starostwa.
Jarosław Kaczyński odwiedzi Garwolin

W środę (27 sierpnia) o godzinie 17.00 w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury odbędzie się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości.
Nielegalna broń z tłumikiem i amunicja w posiadaniu 42-letniego mężczyzny

Garwolińscy policjanci zabezpieczyli broń palną długą, 75 sztuk amunicji oraz znaczną ilość tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalne przedmioty znajdowały się na terenie gminy Pilawa w mieszkaniu 42-letniego mężczyzny.
Kolejny wypadek z udziałem rowerzysty

Dzisiaj w Głoskowie około godziny 10.00 53 - letni rowerzysta zderzył się z samochodem marki Audi.
Programy edukacyjne w Łaskarzewie

W roku szkolnym 2013/2014 miasto Łaskarzew realizowało różnego rodzaju programy edukacyjne dla dzieci. Co udało się zrealizować w ubiegłym roku szkolnym? Co dziś realizuje Urząd Miasta w Łaskarzewie?
Odsłonięto pomnik w Maciejowicach

W dniu 14 sierpnia br. na placu przykościelnym w Maciejowicach odsłonięto pomnik na mogile żołnierzy, którzy polegli w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku.
Dzień Łaskarzewa i dożynki powiatowe za nami

Tegoroczne dożynki powiatowe zostały połączone z Dniem Miasta Łaskarzew, które w tym roku obchodzi 596. rocznicę nadania praw miejskich. Podczas święta plonów nie zabrakło obrzędów dożynkowych, tradycyjnych i nowoczesnych wieńców, atrakcji dla dorosłych oraz zabaw dla dzieci i muzycznej rozrywki dla wszystkich.
15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego i Święto Czynu Chłopskiego

W piątek w Garwolinie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego i Święta Czynu Chłopskiego. Tegoroczny 15 – ty sierpnia to także 94. rocznica Cudu nad Wisłą.
Dwa zatrzymania nietrzeźwych kierowców

W sobotę w Pilawie na ulicy Wojska Polskiego o godzinie 3.20 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący pojazdem był nietrzeźwy. Podobnie było w nocy z niedzieli na poniedziałek. O godzinie 0.25 na ulicy Trakt Lwowski w Garwolinie policjanci zatrzymali do kontroli hondę accord, którą kierował nietrzeźwy 23 – letni mężczyzna.
Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego