Zawody Retrieverów na Dummy odbyły się w naszym powiecie

W powiecie garwolińskim, jak w minionym roku, odbyły się Zawody Retrieverów na Dummy zorganizowane przez Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział Warszawski. Zawody odbyły się na terenach Nadleśnictwa Garwolin.
Wydział Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie pomógł maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Uczelnia przeprowadziła w tym roku bezpłatne kursy przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki. 20 osób wzięło udział w zajęciach odbywających się w siedzibie Wydziału, natomiast 70 osób uczestniczyło w zajęciach poprzez uczelnianą platformę internetową PAO. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły w zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki. Akcja będzie oczywiście kontynuowana w kolejnych latach.
2 osoby w szpitalu w wyniku zdarzenia drogowego w Józefowie

Dziś o godzinie 16.25 w miejscowości Józefów gm. Górzno doszło do zdarzenia drogowego. Samochód osobowy marki Renault wypadł z drogi. 2 osoby trafiły do szpitala. Jedna jest w stanie ciężkim.
Policja przypomina, o czym należy pamiętać podczas wakacji

O czym warto pamiętać i co warto wiedzieć podczas wakacji? Przypominają o tym instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.
Sklep TechExpert: Po KOSIARKI do TechExpert!!

Sklep gwarantuje NISKIE ceny w Garwolinie na szereg oferowanych produktów: kosiarki, piły i kosy spalinowe, narzędzia i elektronarzędzia.
Garwolińska PSP protestuje

Z dniem 29 czerwca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie dołączyli do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej organizowanej przez Krajową Sekcję Pożarnictwa NSZZ Solidarność.
Dzień Górzna za nami

W niedzielę już po raz piąty odbył się Dzień Górzna. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców gminy Górzno i powiatu. W niedzielę odbyły się występy artystyczne, pokaz mody i fryzur, bieg uliczny o Puchar Wójta i wiele innych atrakcji. Nie mogło zabraknąć smacznych dań z grilla i słodkości dla dzieci. Pod koniec wydarzenia wystąpiła gwiazda wieczoru – Mister Dex.
Kronika zdarzeń KP PSP w Garwolinie (22-28 czerwca)

Interwencje straży pożarnej z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Nie ustąpiła motocykliście. Dwie osoby w szpitalu

W Trojanowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem smarta i motocykla. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 30-letnia kobieta kierująca smartem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście.
Zarząd powiatu z absolutorium. Radni PiS wstrzymali się od głosu

Na czwartkowej sesji rady powiatu radni głosowali nad przyjęciem sprawozdania finansowego ze sprawozdaniem z wykonania budżetu przez zarząd powiatu za 2014 rok. W kolejnym głosowaniu przegłosowano absolutorium dla zarządu, które poprzedziła długa dyskusja między radnymi koalicji rządzącej (PSL – WP) a radnymi opozycyjnymi (PiS).
Beata Szydło odwiedzi Stare Podole

W najbliższą środę do gminy Wilga przyjedzie wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło, kandydatka na premiera RP. Przyjrzy się sprawie wałów przeciwpowodziowych. Czy pomoże mieszkańcom gminy?
Tym razem burmistrz z absolutorium

W ubiegłym roku Rada Miasta Garwolin zdecydowała większością głosów o nieudzieleniu Tadeuszowi Mikulskiemu absolutorium. Decyzja została jednak uchylona. Tym razem radni byli niemal jednogłośni - 13 z nich oddało swoje głosy na tak.
Zwykłe kobiety tworzą niezwykłą kampanię

Pomysłodawcą niezwykłej kampanii dotyczącej profilaktyki onkologicznej jest Fundacja Tętniące Życiem. Założycielki fundacji Barbara Jarzyna oraz Agnieszka Sadowska-Janiec nie ukrywają, że bardzo cieszy je popularność spotu.
WIELKA WYPRZEDAŻ W CHIŃSKIM CENTRUM HANDLOWYM! OD 20 CZERWCA RABATY DO 70%

1 kwietnia w Garwolinie przy ulicy Targowej 1 zostało otwarte nowe Centrum Chińskie. Sprawdź jakie promocje na Ciebie czekają!
Erasmus plus w garwolińskim "ekonomiku"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie to kolejna placówka, która będzie realizować program Erasmus plus.
Co jest nie tak z przystankiem na Staszica? Interweniowała poseł Prządka

Są szanse, by mieszkańcy gmin Borowie, Parysów, Miastków Kościelny i Żelechów mogli korzystać z przystanków zlokalizowanych przy ulicy Staszica - obok przychodni i starostwa. Do tej pory było z tym sporo kłopotów. Interweniowała poseł Prządka.
Kolizja w Kolonii Unin

Dziś o godzinie 11.00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut. Na miejscu są policjanci, którzy wykonują czynności służbowe.
Zasłużyli się dla miasta i powiatu

W sobotę w Domu Kultury przy ulicy Nadwodnej odbyła się akademia z okazji Dni Miasta i Powiatu Garwolińskiego. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia wyróżnień osobom, które szczególnie zasłużyły się dla powiatu garwolińskiego i miasta Garwolin.
Policjant ratował ludzi, w tym dzieci. Sam trafił do szpitala

Do niebezpiecznej sytuacji doszło dzisiaj w nocy w Woli Życkiej w gminie Trojanów. Pijany mężczyzna zasnął, robiąc sobie kolację. Silne zadymienie spowodowało realne ryzyko utraty zdrowia i życia domowników. Z pomocą przyszli policjanci z Trojanowa.
Dni Garwolina: Korowód i oficjalne rozpoczęcie święta miasta i powiatu

Korowód to tradycja, która na stałe wpisała się w obraz Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Wiedzą o tym wszyscy, którzy wczoraj uczestniczyli w kolorowym przemarszu. Na tym jednak nie koniec. Garwolin tętnił wczoraj życiem.
Pali się w Łaskarzewie

W Łaskarzewie pali się składowisko tworzyw sztucznych.
Po OLEJE do TechExpert!!!

W Centrum Narzędziowym TechExpert (naprzeciwko sklepu Kaufland) znajdziesz duży wybór olejów, filtrów, akumulatorów.
Pobiła własną matkę

W Zakrzewie 34-letnia kobieta pobiła własną matkę, aby ukraść jej pieniądze i telefon komórkowy.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (15 - 21 czerwca)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Prawidłowe sterowanie ruchem na trasie Pilawa - Warszawa jest zakłócone

Funkcjonowanie szlaku kolejowego Warszawa- Pilawa jest nadal nieprawidłowe. Wszystko przez kradzieże i zakłócanie ruchu kolejowego na trasie. Policjanci zatrzymali podejrzanego.
Śmierć przy drodze w Woli Rębkowskiej

Dziś w Woli Rębkowskiej około godziny 14.00 w wypadku samochodowym zginęła 66 – letnia kobieta.
Dzień Rodziny w Przedszkolu „Zielony Gaik” w Reducinie

Wczoraj w Przedszkolu "Zielony Gaik" w Górznie z siedzibą w Reducinie odbył się Dzień Rodziny, który obfitował w wiele atrakcji. Rodzicie dzieci i dziadkowie podziwiali swoje pociechy na scenie. Dzieci również mogły czuć się usatysfakcjonowane, ponieważ pracownicy placówki przygotowali dla nich wiele atrakcji.
Piknik Naukowy w Szkole Podstawowej w Górznie

W środę w Szkole Podstawowej odbył się piknik naukowy, w którym uczestniczyli uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Piknik był podsumowaniem pracy jaką wspólnie wykonała społeczność szkolna w ciągu całego roku, a także okazją do dobrej zabawy.
Utrudnienia w ruchu w związku z biegiem AVON kontra przemoc

Blisko 800 biegaczy w niedzielne południe wystartuje w VI biegu „AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”. Jedni pokonają 10-kilometrową trasę, inni wezmą udział w biegu na dystansie 2 km. W związku z imprezą będą występować utrudnienia w ruchu.
Uprawiał konopie na balkonie. Teraz może pójść do więzienia

Dziś policjanci z Garwolina zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich. 53-letniemu mieszkańcowi Garwolina, który popełnił przestępstwo, grozi nawet kara pozbawienia wolności do lat dwóch.
Izabela Rękawek o Teatrze Rękawiczka, który działa już 15 lat

W tym roku amatorski teatr z Garwolina „Rękawiczka” obchodzi swoje wielkie święto, 15-lecie istnienia. Na dwa dni przed obchodami rozmawiamy z Izabelą Rękawek, kierowniczką teatru, o tym czy i jak zmieniał się teatr przez lata działalności.
II Zlot Pojazdów Pożarniczych za nami

14 czerwca w niedzielę na boisku koło „Rycerskiej” w Łaskarzewie odbył się II Zlot Pojazdów Pożarniczych Powiatu Garwolińskiego. Organizatorem Zlotu była OSP Łaskarzew a honorowym patronatem wydarzenie objęła burmistrz Łaskarzewa.Zawody Retrieverów na Dummy odbyły się w naszym powiecie

2 osoby w szpitalu w wyniku zdarzenia drogowego w Józefowie

Sklep TechExpert: Po KOSIARKI do TechExpert!!

Dzień Górzna za nami

Nie ustąpiła motocykliście. Dwie osoby w szpitalu

Beata Szydło odwiedzi Stare Podole

Zwykłe kobiety tworzą niezwykłą kampanię

Erasmus plus w garwolińskim "ekonomiku"

Kolizja w Kolonii Unin

Policjant ratował ludzi, w tym dzieci. Sam trafił do szpitala

Pali się w Łaskarzewie

Pobiła własną matkę

Prawidłowe sterowanie ruchem na trasie Pilawa - Warszawa jest zakłócone

Dzień Rodziny w Przedszkolu „Zielony Gaik” w Reducinie

Utrudnienia w ruchu w związku z biegiem AVON kontra przemoc

Izabela Rękawek o Teatrze Rękawiczka, który działa już 15 lat


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego