Garwolin uczcił pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę zbrodni katyńskiej. Uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni NKWD organizowane są w całej Polsce. Wczoraj odbyły się również w Garwolinie.
Dzień Ziemi 2015 w Ekonomiku

Czy można hodować ryby na otwartym morzu i to w taki sposób, aby nie zagrażać naturalnym ekosystemom? Czy da się produkować żywność w laboratorium chemicznym? Wreszcie czy uda nam się wyżywić 9 miliardów ludzi, którzy zamieszkiwać będą Ziemię już w 2050 roku? Na takie i podobne pytania odpowiedzi szukali dziś uczniowie i nauczyciele ZSP nr 1 w Garwolinie.
ŚDM i miasto Garwolin złączyli siły!

15 kwietnia zespół ŚDM Garwolin spotkał się z burmistrzem i radą miasta Garwolin. Spotkanie zaowocowało podpisaniem porozumienia o współpracy w zorganizowaniu Światowych Dni Młodzieży w naszym rejonie.
Sezon motocyklowy rozpoczęty

Pogoda sprzyja jazdom motocyklami. Coraz więcej miłośników jednośladów pojawia się na drogach, warto więc pamiętać o kilku zasadach. I dotyczą one nie tylko samych kierujących tymi pojazdami.
Zmarł na dachu budynku gospodarczego

Dziś około godziny 13.00 w miejscowości Wróble gm. Maciejowice doszło do przykrego zdarzenia. Mężczyzna w wieku około 50 lat zasłabł na dachu budynku gospodarczego. Pomimo udzielanej pomocy przez zespół pogotowia ratunkowego, mężczyzna zmarł.
Kobieta i 4-letnie dziecko w szpitalu w wyniku wypadku drogowego

Trzy samochody zderzyły się wczoraj w Jaźwinach. Kierująca volkswagenem wraz z 4-letnią pasażerką trafiły do szpitala.
Akademia Sztuki Dziecięcej zaprasza!

Niepubliczne przedszkole Akademia Sztuki Dziecięcej ogłasza nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2015/2016. Rodziców zainteresowanych powierzeniem nam opieki nad swoimi pociechami zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki 22.04.2015 r. o godz. 1500.
Żelechów pamięta o Papieżu Polaku

Kwiecień to miesiąc pamięci o św. Janie Pawle II. Aby uczcić 10. rocznicę śmierci Papieża Polaka i pierwszą rocznicę jego kanonizacji, burmistrz Żelechowa zaprasza wszystkich na koncert zespołu Siewcy Lednicy, który odbędzie się 26 kwietnia o godz. 16.30 w kościele parafialnym w Żelechowie.
W Trzciance działają jak na wzorowych harcerzy przystało

Od grudnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Trzciance funkcjonuje Próbna Drużyna Harcerska „Nieprzetartego Szlaku” – „Orliki”. Dziś skupia 11 wychowanków, ale wkrótce dołączą do niej następni chcący uczestniczyć w tej przygodzie.
Przebudują ulicę Konwaliową w Miętnem

Urząd gminy Garwolin przebuduje drogę gminną, ulicę Konwaliową. Koszt realizacji tego przedsięwzięcia to około 440 tys. zł.
Ich reakcja mogła uratować mu życie

Wtorkowe południe mogło okazać się tragiczne w skutkach dla 46-latka. Prawdopodobnie chciał odebrać sobie życie, na szczęście na czas znaleźli go policjanci i przekazali załodze karetki pogotowia.
Policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże na cmentarzach

Garwolińscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o kradzieże do jakich dochodziło w ostatnim czasie na miejscowych cmentarzach. Sprawcy kradli metalowe ornamenty z nagrobków. Teraz grozić im może kara pozbawienia wolności do 8 lat.
Cztery osoby zginęły w wypadku na DK 17

Dziś przed godziną 6.00 na drodze krajowej nr 17 doszło do wypadku w wyniku, którego zginęły 4 osoby jadące vw passatem. Ruch na drodze będzie przez jakiś czas utrudniony. Policjanci kierują zmotoryzowanych na wyznaczone objazdy.
III. Konferencja na temat autyzmu i Zespołu Aspergera

17 kwietnia o godzinie 09.00 w auli KLO w Garwolinie przy ulicy Staszica 11 odbędzie się III. Konferencja na temat autyzmu i Zespołu Aspergera.
Ognisko się żarzy i płynie, i płynie śpiew

Co jakiś czas w garwolińskim Hufcu „Orłów” Związku Harcerstwa Polskiego odbywają się różne wydarzenia, kiedy to zuchy, harcerze i ich wychowawcy mają okazję zaprezentować siebie i swoje dokonania.
I Otwarta Wystawa Modelarska za nami

Wczoraj na holu CSiK odbyła się I Otwarta Wystawa Modelarska. Celem wystawy była popularyzacja i promocja modelarstwa jako sposobu spędzania wolnego czasu i wymiana doświadczeń między modelarzami.
Żelechów: Bezpłatne badania dla kobiet, które nie mogą być zbadane w ramach NFZ

To wyjątkowa okazja dla pań, by wykonać badania mammograficzne. Jeśli masz 40-75 lat i nie zakwalifikowałaś się do badania w ramach programu finansowanego przez NFZ, skorzystaj z szansy, jaką daje LUX MED Diagnostyka.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (7 - 12 kwietnia)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w dniach 7 -12 kwietnia.
Pożar w Uninie zniszczył dach i płody rolne

Wczoraj w Uninie doszło do groźnego pożaru. W akcji pożarniczej uczestniczyły trzy zastępy PSP i cztery OSP.
Sezon wiosenny rozpoczęty: glebogryzarki, kosiarki, piły i kosy spalinowe w TechExpert

Podbijamy cenami Garwolin - takim hasłem przewodnim sklep TechExpert rozpoczyna sezon wiosenny w naszym mieście. Ten sklep faktycznie przyciąga klientów, oferując produkty w konkurencyjnych cenach.
Uczcili pamięć ofiar katastrofy

Wczoraj odbyły się obchody 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W katastrofie samolotu TU-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią. Obchody upamiętniające te wydarzenia odbyły się w całej Polsce.
Wpadł do rowu i dostał mandat

Dziś z samego rana na drodze krajowej nr 17 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Podobna sytuacja miała miejsce 6 kwietnia w gminie Borowie.
W Parysowie powstanie zespół szkolno-przedszkolny

31 marca rada gminy Parysów podjęła decyzję o podjęciu działań w sprawie połączenia Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola w Parysowie w zespół oświatowy. Co zmieni się w funkcjonowaniu placówek?
Oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej

Dziś o godzinie 8.41 delegacje z Urzędu Miasta Garwolin, Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy Garwolin złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą wizytę Lecha Kaczyńskiego w maju 2009 roku i oddali hołd ofiarom, które zginęły w katastrofie smoleńskiej.
Stracił przytomność w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego stan jest ciężki.

W nocy z poniedziałku na wtorek do Szpitala Powiatowego trafił 50-letni mężczyzna, który stracił przytomność w wyniku odniesionych urazów głowy. Dokładna data i godzina obrażeń, których doznał mężczyzna jest nieznana.
Bagno-Rally już jutro w Trojanowie

To pierwsza taka akcja w Polsce. Extremalny Rajd Przeprawowy startuje jutro w Farmie Iluzji i potrwa dwa dni.
75. rocznica zbrodni katyńskiej również w Żelechowie

W Żelechowie uroczystości upamiętniające wydarzenia sprzed 75 lat odbędą się 12 kwietnia – w najbliższą niedzielę. O bogaty program zadbali uczniowie i dyrekcja ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego oraz Urząd Miasta.
Tak Garwolin uczci 75. rocznicę zbrodni katyńskiej

17 kwietnia będziemy obchodzić 75. rocznicę zbrodni katyńskiej. W Garwolinie uroczystości z nią związane będą mieć szczególny charakter.
Przyjeżdżali, żeby kraść i przyznali się do tego

Grozi im do 10 lat więzienia za włamania do automatów do gier w dwóch powiatach: garwolińskim i ryckim. Straty zostały oszacowane na około 12 tys. zł.
Ponad 650 paczek nielegalnych papierosów zabezpieczyli policjanci z Pilawy

Policjanci z pilawskiego posterunku zabezpieczyli ponad 650 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Dzięki tej akcji nielegalny towar nie trafił na rynek, a Skarb Państwa nie poniósł strat.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (30 marca - 6 kwietnia)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Rodzina z Górzna z objawami zatrucia trafiła do szpitala

Dziś około godziny 8.00 czteroosobowa rodzina z Górzna z objawami zatrucia CO została przewieziona do szpitala. Źródłem zatrucia był piecyk gazowy.
Stracił panowanie nad kierownicą. Wpadł do rowu

Poniedziałkowy ranek okazał się pechowy dla kierowcy osobówki z warszawskimi numerami. W Chrominie stracił panowanie nad samochodem i wpadł do rowu. Na miejscu pojawiło się pogotowie, straż pożarna i policja.
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych...
Garwolin uczcił pamięć ofiar zbrodni katyńskiej

ŚDM i miasto Garwolin złączyli siły!

Zmarł na dachu budynku gospodarczego

Akademia Sztuki Dziecięcej zaprasza!

W Trzciance działają jak na wzorowych harcerzy przystało

Ich reakcja mogła uratować mu życie

Cztery osoby zginęły w wypadku na DK 17

Ognisko się żarzy i płynie, i płynie śpiew

Żelechów: Bezpłatne badania dla kobiet, które nie mogą być zbadane w ramach NFZ

Pożar w Uninie zniszczył dach i płody rolne

Uczcili pamięć ofiar katastrofy

W Parysowie powstanie zespół szkolno-przedszkolny

Stracił przytomność w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego stan jest ciężki.

75. rocznica zbrodni katyńskiej również w Żelechowie

Przyjeżdżali, żeby kraść i przyznali się do tego

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (30 marca - 6 kwietnia)

Stracił panowanie nad kierownicą. Wpadł do rowu


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego