Karolina Dąbrowska w The Voice of Poland

Dziś w TVP2 został wyemitowany odcinek The Voice of Poland, w którym wystąpiła Karolina Dąbrowska. Wokalistka znana m. in. z występów w zespole Alien, podczas przesłuchania w ciemno zdobyła serca jurorów.
Zderzenie busa z samochodem osobowym. 5 osób w szpitalu

Dziś w godzinach porannych na dk17 w miejscowości Wola Korycka doszło do czołowego zderzenia busa z osobówką. 5 osób trafiło do szpitala. Przez jakiś czas droga była zablokowana. W tej chwili ruch odbywa się wahadłowo.
Pożar poszycia w lesie w gminie Maciejowice

Wczoraj około godziny 19.00 w miejscowości Polik gm. Maciejowice zapaliło się poszycie w lesie. Przyczyną była awaria linii energetycznej spowodowana przez osobę, która ścięła na nią drzewo.
Pożar budynku gospodarczego przy ul. Cmentarnej

Dziś przed godziną 9.00 przy ulicy cmentarnej w Garwolinie zapalił się budynek gospodarczy. Pożar gasiły 2 zastępy straży.
UWAGA NADWAGA!

19 września ruszyła V edycja Ogólnopolskiej Akcji Walki z Nadwagą w Rodzinie „Uwaga Nadwaga”, której organizatorem są Centra Dietetyczne Naturhouse. W ramach edukacyjnej kampanii każdy może skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem i pomiarów składu ciała. Ambasadorką akcji została aktorka Katarzyna Bujakiewicz.
Pożar balotów słomy gasiło 11 zastępów straży

W nocy z 21 na 22 września w miejscowości Zygmunty gm. Łaskarzew zapaliły się baloty słomy. W akcji gaśniczej udział wzięło 11 zastępów straży.
Warsztaty fotograficzne dla młodzieży w Miętnem

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza młodzież do udziału w warsztatach fotograficznych. Dla tych, którzy chcieliby zgłębić wiedzę w zakresie fotografii i polepszyć swój warsztat pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 28 września o godz. 18:30 w Dworku w Miętnem.
Złote i dmiamentowe gody w gminie Parysów

W dniu 21 września 2016 roku kilkadziesiat par z gminy Parysów obchodziło jubileusz złotych i diamentowych godów. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu i 60-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. W uroczystości udział wzięli m. in. wójt Bożena Kwiatkowska i kierownik USC Parysów Agnieszka Ponceleusz.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.
Festyn charytatywny „Pomóżmy Łukaszowi stanąć na nogi”

Łukasz Szychowski jest tatą dwójki małych dzieci. Chciał zostawić po sobie coś ważnego i dobrego - tak mówił ubiegając się o stanowisko wójta gminy Wilga. Ciężką pracę przerwała niespodziewana choroba. Bez wcześniejszych objawów, bez zapowiedzi. Festyn charytatywny "Pomóżmy Łukaszowi stanąć na nogi" odbędzie się w niedzielę 9 października w Mega Music Wilga. Start o godzinie 13:00. W programie moc atrakcji w tym m. in. licytacja wartościowych gadżetów.
Śmierć w Piastowie

Wczoraj przed godziną 20 w Piastowie, gm. Żelechów 42 –letni mężczyzna kierujący oplem najechał leżącego na ulicy 72-latka, który zmarł na miejscu zdarzenia.
Wjechał w ogrodzenie. Miał prawie 3 promile

Wczoraj w Celejowie 42-letni mężczyzna wypadł z drogi i wjechał w ogrodzenie posesji. Badanie wykazało, że w wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile.
Stara inwestycja, nowe pieniądze. Gmina Garwolin z dofinansowaniem 2,2 mln zł

W 2010 roku zakończyła się budowa przedszkola w Woli Rębkowskiej. Cała inwestycja pochłonęła 2 mln 673 tys. zł. Samorząd nie uzyskał wówczas dofinansowania z RPO na lata 2007-2013, o które się starał. W ubiegłym roku samorząd województwa mazowieckiego poinformował, że w wyniku uzyskanych oszczędności poprzetargowych gmina Garwolin może ponownie ubiegać się o dofinansowanie. Udało się. Przedszkole zostało dofinansowane w kwocie 2 mln 244 tys. zł
Pożar lasu w Łucznicy

Wczoraj paliło się poszycie lasu w Łucznicy na powierzchni 1 ha. 6 zastępów straży przez 2 godziny gasiło pożar.
Srebrny jubileusz garwolińskiej parafii

Rok 2016 jest rokiem srebrnego jubileuszu parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. To okazja do wspomnień, podsumowań, uroczystych mszy świętych. W ubiegłą niedzielę, 18 września mszę św. koncelebrował biskup pomocniczy diecezji siedleckiej ks. Piotr Sawczuk, a uczestniczyło w niej około 30 księży, władze powiatu, miasta i gminy Garwolin oraz wielu parafian.
Znajdź dzielnicowego i skontaktuj się z nim poprzez aplikację "Moja Komenda”

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.
IV Regionalne Święto Hodowców Koni już w najbliższą niedzielę

W niedzielę 25 września w Górkach (gm. Garwolin) odbędzie się IV Regionalne Święto Hodowców Koni. W programie m. in. pokazy hodowlane w rasach, pokazy umiejętności i sprawności kawaleryjskich w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i wyścigi zaprzęgowe o Puchar Wójta Gminy Garwolin.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 - 18 września 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie organizuje bezpłatne warsztaty pisarskie

MPBP w Garwolinie w ramach projektu "Wspólny mianownik" organizuje bezpłatne warsztaty pisarskie dla gimnazjalistów.
Śmierć motocyklisty w Borowiu

W niedzielę 18 września w Borowiu kierujący motocyklem honda z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mimo udzielenia pomocy medycznej zmarł na miejscu.
Szkoła języków ŚWIAT JĘZYKÓW wznawia zapisy

Zapraszamy osoby zainteresowane nauką oraz rozwojem własnym lub Dzieci.
Zapisz się na zajęcia karate w Rudzie Talubskiej

14 września w Rudzie Talubskiej ruszyły zajęcia karate. Treningi prowadzi Marek Rosa 2 dan. Są jeszcze miejsca na zapisy, wiec zapisz się już dziś!
Puznówka: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

W piątek 16 września kierujący samochodem ciężarowym potrącił przechodzącą po przejściu dla pieszych na dk 17 41-letnią kobietę. Kobieta trafiła do szpitala.
77 lat od spalenia Łaskarzewa

Tuż po wybuchu II wojny światowej, w dniach 15-17 września hitlerowskie Niemcy napadły na Łaskarzew. Miasto zostało zniszczone w 90 %. 77 lat od tych wydarzeń mieszkańcy Łaskarzewa uczcili pamięć poległych.
Inwestycje w gminie Górzno w 2016 r.

W tym roku gmina Górzno realizuje wiele ważnych inwestycji. Najwięcej pochłonie dokończenie budowy hali sportowej, remont dróg w ramach PROW i rozbudowa szkoły w Uninie. We wrześniu ruszył program edukacyjny za 1 mln zł. O szczegółach opowiada wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.
Efekty Działań "Pasy"

W środę 14 września policjanci prowadzili akcję pod nazwą "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.
Członkowie SH im. 1. Pułku Strzelców Konnych w filmie „Smoleńsk”

Członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 1 Pułku Strzelców Konnych wzięli udział w zdjęciach do filmu "Smoleńsk" - aktualnie wyświetlanego w kinach.
Dożynki 2016 w gminie Łaskarzew

W najbliższą niedzielę, 18 września w Starym Pilczynie odbędą się dożynki gminno-parafialne.
Dożynki 2016 w gminie Parysów

W niedzielę 11 września, zgodnie z tradycją lat ubiegłych w gminie Parysów odbyło się święto plonów, podczas którego mieszkańcy bawili się doskonale, bowiem na wszystkich czekał szereg atrakcji, które uczyniły, że obchody były pełne niezapomnianych wrażeń. Najwięcej emocji wzbudzały występy uczniów gminnych szkół. Można było też m. in. bawić się przy muzyce lokalnych zespołów, skorzystać ze stoiska z produktami mlecznymi, z darmowej degustacji potraw i z wesołego miasteczka.
Warsztaty dla parafialnych koordynatorów dzieł miłosierdzia diecezji siedleckiej

Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza kapłanów, koordynatorów parafialnych, przedstawicieli Parafialnych Zespołów Caritas oraz wszystkich zainteresowanych tworzeniem grup i wspólnot parafialnych z poszczególnych regionów diecezji siedleckiej na spotkanie formacyjno-warsztatowe.
Minister Mariusz Błaszczak w Garwolinie i Sobolewie

28 września w Sobolewie odbędzie się uroczystość związana z reaktywacją posterunków w Maciejowicach, Sobolewie i Miastkowie Kościelnym. Posterunki są otwierane ponownie na wniosek mieszkańców i lokalnych samorządów. Na wydarzenie zostali zaproszeni minister spraw wewnętrznych i administracji, komendant główny i komendant wojewódzki policji.
Miastków Kościelny podziękował za plony

Po raz piętnasty odbyły się tradycyjne dożynki gminno-parafialne w Miastkowie Kościelnym. W tym roku gospodarzami było sołectwo Zasiadły.
Zderzenie audi z motocyklem

Dziś na ulicy Mazowieckiej w Garwolinie doszło do wypadku z udziałem audi i motocykla. Kierujący motocyklem trafił do szpitala.
Z nami taniej! Wygraj do 200 zł na ubezpieczenie w Agencji Ubezpieczeniowej Grzegorz Kujda!

Weź udział w konkursie i zaoszczędź nawet do 200 zł przy zakupie dowolnego ubezpieczenia. Serdecznie zapraszamy do udziału! Sprawdź naszą ofertę ubezpieczeń i punktu opłat!
Gm. Żelechów: Zderzenie opla z rowerzystą. 12-letni chłopiec w szpitalu

W czwartek 8 września w Nowym Kębłowie doszło do zderzenia kierowanego przez 23-letnią kobietę osobowego opla, z 12-letnim rowerzystą. Chłopiec trafił do szpitala.
Wypadek na ul. Trakt Lwowski. Dwie osoby w szpitalu

W czwartek 8 września na ul. Trakt Lwowski w Garwolinie doszło do zderzenia mazdy i volvo. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.
FUNDACJA TĘTNIĄCE ŻYCIEM: mamy kolejne BEZPŁATNE badanie!

16 września mężczyźni i kobiety będą mogli skorzystać z bezpłatnej tomografii komputerowej. Sprawdź szczegóły.Karolina Dąbrowska w The Voice of Poland

Pożar poszycia w lesie w gminie Maciejowice

UWAGA NADWAGA!

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży w Miętnem

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Śmierć w Piastowie

Stara inwestycja, nowe pieniądze. Gmina Garwolin z dofinansowaniem 2,2 mln zł

Srebrny jubileusz garwolińskiej parafii

IV Regionalne Święto Hodowców Koni już w najbliższą niedzielę

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie organizuje bezpłatne warsztaty pisarskie

Szkoła języków ŚWIAT JĘZYKÓW wznawia zapisy

Puznówka: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych

Inwestycje w gminie Górzno w 2016 r.

Członkowie SH im. 1. Pułku Strzelców Konnych w filmie „Smoleńsk”

Dożynki 2016 w gminie Parysów

Minister Mariusz Błaszczak w Garwolinie i Sobolewie

Zderzenie audi z motocyklem

Gm. Żelechów: Zderzenie opla z rowerzystą. 12-letni chłopiec w szpitalu

FUNDACJA TĘTNIĄCE ŻYCIEM: mamy kolejne BEZPŁATNE badanie!


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego