Zwyczajna nastolatka z nadzwyczajnym talentem. Wywiad z Karoliną Głowalą

Swoją przygodę z Must Be The Music zaczęła Karolina Głowala z Garwolina. Kim jest utalentowana nastolatka? Co jest jej największym marzeniem? O tym w rozmowie z „Kurierem Garwolińskim”.
75. rocznica obrony i spalenia Łaskarzewa

17 września w Łaskarzewie obchodzono ważną rocznicę. Mieszkańcy Łaskarzewa w dniach 15- 17 września podjęli się obrony miasta przed wojskami hitlerowskich Niemiec. W wyniku walk zginęło 58 cywilów i 25 żołnierzy. W wyniku walk miasto zostało prawie w całości zniszczone.
Harcerski Start w Łaskarzewie

Skauci Europy z Hufca garwolińsko - pilawskiego– do którego także należą łaskarzewskie gromady i drużyna – rozpoczęli nowy rok harcerski.
12 lat Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie

Miniony rok akademicki był 12 rokiem działania Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie. Wydział Zamiejscowy rozpoczął swoją działalność w październiku 2002 roku z inicjatywy władz miasta i powiatu i od tamtego czasu ponad 1650 mieszkańców zdobyło tytuł licencjata lub ukończyło studia magisterskie na kierunku zarządzanie bez konieczności opuszczania rodzinnego miasta
Pirat Stop

Najbliższy weekend to działania mazowieckiej Policji „Pirat Stop". Ich głównym zadaniem będzie przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierujących na drodze oraz egzekwowanie od kierujących stosowania się do obowiązujących ograniczeń prędkości.
Możesz wstąpić do policji

53 osoby mogą wstąpić do jednostek policji w województwie mazowieckim. Trwa właśnie rekrutacja do policji, która zakończy się 7 października.
Policja poszukuje świadków zdarzenia

Kryminalni z komendy w Garwolinie ustalają okoliczności zdarzenia do jakiego doszło w Garwolinie na jednej ze stacji LPG. O pomoc proszą osoby, które tej nocy mogły znajdować się w tym rejonie.
Areszt dla sprawców rozboju

Dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, zatrzymanych przez garwolińskich policjantów trafiło do zakładu karnego. Taką decyzję podjął garwoliński sąd. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Akcja ITAKI na lotniskach. Pomoże odnaleźć zaginionych jak Michał Karwowski?

W wakacje minął rok od zaginięcia Michała Karwowskiego z Garwolina. Policja i Fundacja ITAKA nadal go szukają, również w Wielkiej Brytanii. Być może akcje fundacji, jak ta przeprowadzona na polskich lotniskach pomoże odnaleźć jego i innych zaginionych.
Za napad grozi im do 12 lat więzienia

Prokurator Rejonowy w Garwolinie w dniu 10 września 2014r. skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi K. i Przemysławowi M. o to, że w dniu 18 lipca 2014r. w miejscowości Z. gm. Miastków Kościelny działając wspólnie i w porozumieniu w celu kradzieży mienia użyli wobec Krzysztofa M. przemocy i skradli jego mienie.
Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu i Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie zorganizowali akcję „Bądź widoczny na drodze”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w czterech jednostkach oświatowych na terenie gminy Borowie tj. w Iwowem, Brzuskowoli, Borowiu i Głoskowie spotkali się z dziećmi, rozmawiali o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski.
Oszukiwał internautów z całego kraju. Teraz odbędzie karę

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zatrzymali na terenie Warszawy 28-letniego mieszkańca gm. Siedlce poszukiwanego 5 listami gończymi. Siedlczanin poszukiwany był przez prokuratury z całego kraju do odbycia kary 16 miesięcy pozbawienia wolności za oszustwa internetowe.
Drugie miejsce w garnizonie mazowieckim dla dzielnicowego z Żelechowa

Asp. Szt. Sylwester Błażejczyk (pierwszy z prawej) zajął drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach do do VII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych – „Dzielnicowy Roku”!
10 zł za odblask czy kosztowne leczenie? 37% Czytelników uważa, że...

Niemal każdego dnia w powiecie dochodzi do potrąceń i kolizji z udziałem pieszych. Czy odblaski poprawią bezpieczeństwo na drodze? 37% naszych Czytelników uważa, że tak, ale...
Uczyli się niemieckiego poprzez zabawę z lektorem "Deutsch Wagen Tour"

Uczniowie klas 3 i 6 szkoły podstawowej oraz 1 gimnazjum z Zespołu Szkół nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie wczoraj wzięli udział w niezwykłej lekcji języka niemieckiego.
Zajechał drogę jadącemu z naprzeciwka pojazdowi

Dziś rano doszło do groźnego wypadku w Chotyni, w którym ucierpiała 63 - letnia kobieta.
Programy edukacyjne i inne działania w zakresie szkolnictwa w gminie Miastków Kościelny

W minionym roku szkolnym w gminie Miastków Kościelny zrealizowano kilka projektów edukacyjnych. Na rok 2014/2015 przewidziane są kolejne. Na temat podejmowanych działań na rzecz poszczególnych szkół rozmawialiśmy z Zastępcą Wójta gminy Miastków Kościelny Sławomirem Rusakiem.
Dni Żelechowa 2014

Już w najbliższy weekend Dni Żelechowa!
8 września – 75. rocznica bombardowania Garwolina

W 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej i bombardowania Garwolina na cmentarzu wojskowym w Garwolinie zgromadzili się parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu oraz miast i gmin, kombatanci, uczniowie szkół, komendanci, inspektorzy, przedstawiciele stowarzyszeń oraz mieszkańcy Garwolina i powiatu, aby wspólnie oddać hołd tym, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.
Czytano Sienkiewicza w Borowiu, Pilawie i Miętnem

W tym roku w całej Polsce po raz trzeci odbyła się akcja Narodowego czytania. W akcji udział wzięły również miejscowości z powiatu garwolińskiego: Pilawa, Borowie i Miętne.
Zakończenie projektu "Stara Wisła - młodzi My!"

W piątek 5 września w Gimnazjum w Wildze miało miejsce uroczyste zakończenie projektu ,,Stara Wisła – młodzi My!” realizowanego przez gimnazjalistów, którego koordynatorką była Anna Piotrowska – Pyra.
Rajd rowerowy „Na rowerze poznaję świat”

Powiedz stop nudzie i weź udział w Rajdzie Rowerowym pod hasłem „Na rowerze poznaję świat”, organizowanym przez Stowarzyszenie „Lepsze Jutro” z Gończyc.
Piesza potrącona w Lipówkach

Wczoraj w Lipówkach 52 letnia kobieta została potrącona przez forda kierowanego przez 20 - latkę.
Maria Koc senatorem

Maria Koc z Węgrowa w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu 47 (powiaty: miński, garwoliński i węgrowski) uzyskała 58% poparcia.Zwyczajna nastolatka z nadzwyczajnym talentem. Wywiad z Karoliną Głowalą

Harcerski Start w Łaskarzewie

Pirat Stop

Policja poszukuje świadków zdarzenia

Akcja ITAKI na lotniskach. Pomoże odnaleźć zaginionych jak Michał Karwowski?

Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu i Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wspólnie zorganizowali akcję „Bądź widoczny na drodze”

Drugie miejsce w garnizonie mazowieckim dla dzielnicowego z Żelechowa

Uczyli się niemieckiego poprzez zabawę z lektorem "Deutsch Wagen Tour"

Programy edukacyjne i inne działania w zakresie szkolnictwa w gminie Miastków Kościelny

8 września – 75. rocznica bombardowania Garwolina

Zakończenie projektu "Stara Wisła - młodzi My!"

Piesza potrącona w Lipówkach


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego