TechExpert: Sklep narzędziowy działa już od dwóch miesięcy

Sklep Centrum Narzędziowe TechExpert został otwarty prawie dwa miesiące temu. Znajduje się naprzeciwko Kauflandu (po drugiej stronie ulicy Kościuszki) w budynku dawnego składu budowlanego Firląg (budynek na placu za komisem samochodowym Talarek).
„Rysiek” w GOK im. Waltera Nurzyńskiego w Borowiu

Czterdziestu jeden młodych mieszkańców gminy Borowie już wie, co warto studiować i gdzie znaleźć przyszłościową pracę. 26 lutego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Borowiu spotkali się z Michałem „Ryśkiem” Woźniakiem, m. in. członkiem Rady ds. Cyfryzacji przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz członkiem-założycielem Warszawskiego Hackerspace, który opowiedział im o swojej karierze.
Drogi w Parysowie czekają na naprawę

Dziś do redakcji Kuriera Garwolińskiego wpłynęła prośba o zajęcie się sprawą utrzymania dróg w Parysowie, które zdaniem mieszkańca miejscowości pozostawia wiele do życzenia. Poprosiliśmy o wypowiedź w tej sprawie wójt gminy Parysów Bożenę Kwiatkowską.
Wspomnienie o Żołnierzach Wyklętych w Pilawie

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest młodym świętem, bo obchodzonym od 5 lat. W tym roku do miejscowości, które uczciły pamięć tych bohaterów dołączyła również Pilawa.
Z naszymi nerkami nie jest najlepiej. Znamy wyniki Nefrotestu

1,5 roku temu w Garwolinie odbyły się badania nerek Nefrotest. Test przeprowadzony był w całej Polsce od 2010 do 2014 roku. Dziś lekarze znają ich wyniki. Okazuje się, że co 10. Polak choruje na przewlekłą chorobę nerek.
Zacznij działać - kurs prolajferów w Garwolinie

Każdego dnia w Polsce aborterzy mordują troje dzieci. Oni mają polityków, media i pieniądze. Nienarodzone dzieci mają tylko Ciebie – tym hasłem Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie zachęca do wzięcia udziału w kursie organizowanym przez warszawską Fundację Pro – Prawo do życia.
Politycy PiS o wyborach prezydenckich i roku polskiej samorządności

W poniedziałek odbyła się wspólna konferencja prasowa posła Grzegorza Woźniaka i senator Marii Koc. Podczas konferencji politycy przedstawili program wyborczy Andrzeja Dudy, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta oraz opowiedzieli o inicjatywie, którą podejmują z racji 25 – lat polskiej samorządności.
Maciejowice także uczciły Żołnierzy Wyklętych

W święto Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2015 r. w kościele parafialnym w Maciejowicach o godz. 16.00 została odprawiona msza św. intencji polskich bohaterów. Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod grób ks. Stefańskiego. Obchody zakończyły występy artystyczne na gminnej hali sportowej.
Pożar w kotłowni budynku mieszkalnego w Garwolinie

W dniu 2 marca przed godz. 23.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym przy ul. Wyszyńskiego w Garwolinie.
Pilawa również pamięta o Żołnierzach Wyklętych

4 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pilawie będzie można obejrzeć film "Żołnierze niezłomni - oni żyją w nas" w reżyserii radnego powiatowego i poznać losy Żołnierzy Wyklętych z naszego powiatu.
WKU Garwolin przyjmuje zgłoszenia ochotników do wojska

Wojskowa Komenda Uzupełnień w powiecie garwolińskim zachęca do zgłaszania się ochotników do odbycia szkolenia wojskowego. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 marca. Z kolei 23 marca rusza w naszym powiecie kwalifikacja wojskowa.
Są pieniądze na renowację zabytków garwolińskiego cmentarza

Garwolińska nekropolia ma swoje początki w pierwszej połowie XVIII wieku. Niektóre zabytkowe obiekty wymagają renowacji. Samorząd Województwa Mazowieckiego wesprze prace konserwatorskie nagrobków i pomników.
Uzupełnienie przez SOK informacji KPP Garwolin

Do naszej redakcji wpłynęła prośba Straży Ochrony Kolei o sprostowanie informacji, jaką otrzymaliśmy w ramach cotygodniowej kroniki policyjnej.
Kolizja w Trąbkach

Dziś około godziny 19.20 w Trąbkach na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 806 z Czarną Drogą doszło do zdarzenia drogowego, w którym udział wzięły dwa pojazdy.
I Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych za nami

W sobotni wieczór w sali OSP Łaskarzew odbył się „I Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych”. Podczas spotkania wyświetlono trzy filmy, które opowiadały o losach Żołnierzy Wyklętych oraz o badaniach archeologicznych na Kwaterze Łączka.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Garwolinie

- Jeszcze w roku 1944 po wkroczeniu na ziemie polskie sowieckich wojsk kontynuowano walkę o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Tym razem z nowym okupantem – sowieckim wojskiem i uzależnionymi od niego polskimi strukturami Urzędu Bezpieczeństwa – mówił starosta garwoliński w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (23 lutego - 1 marca)

Interwencje straż z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Dwie osoby w szpitalu w wyniku zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu Stawki i Staszica

Dziś około godziny 15.30 doszło do zdarzenia drogowego w Garwolinie na skrzyżowaniu ulic Stawki i Staszica. Ruch od strony Parysowa był zablokowany.
Egzaminy i szkolenia w Zamiejscowym WORD w Garwolinie

WORD Siedlce informuje, że wiosną tego roku rozpocznie egzaminowanie praktyczne na kategorie motocyklowe (A, A1, A2, AM) w zamiejscowym Oddziale WORD w Garwolinie.
Wiesław Zawadzki o zagrożeniach tzw. edukacji seksualnej

Seksualność w kontekście miłości i piękna czy perwersja i instrumentalne traktowanie swojego ciała, czyli seksualizacja?
W sobotę 28 lutego o godzinie 15:30 w auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się spotkanie z Wiesławem Zawadzkim – przedstawicielem inicjatywy STOP seksualizacji naszych dzieci. Dotyczyć ono będzie skutecznej ochrony przez wczesną edukacją seksualną dzieci tak, aby mogły one cieszyć się bezpiecznym dzieciństwem.
Pożar w Łaskarzewie

Wczoraj o koło godziny 21.00 w kotłowni budynku mieszkalnego doszło do pożaru.
TechExpert: Co w ofercie: art. metalowe: śruby, wkręty, kołki, pręty, łączniki dekarskie, narzędzia malarskie i murarskie

Nowo otwarty sklep Centrum Narzędziowe TechExpert znajduje się naprzeciwko Kauflandu (po drugiej stronie ulicy Kościuszki) w budynku dawnego składu budowlanego Firląg (budynek na placu za komisem samochodowym Talarek).
Zdarzenie drogowe na Targowej

Dziś około godziny 12 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut, w wyniku którego jedna osoba została przewieziona do szpitala.
Mija 71 lat od tragedii w Wanatach

Już w najbliższy piątek mieszkańcy gminy Łaskarzew będą obchodzić 71. rocznicę mordu w Wanatach. 28 lutego 1944 jest datą szczególnie ważną dla całego powiatu.
Trafili do aresztu za pobicie i okradzenie osiemnastolatka

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec zatrzymanych przez policjantów dwóch osób, które miały związek z rozbojem do jakiego doszło w Łaskarzewie. Grozić im może kara pozbawienia wolności do 12 lat.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (16 - 22 lutego 2015 r.)

Interwencje straży z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
7 pożarów suchej trawy w minionym tygodniu

W minionym tygodniu aż 7 razy straż pożarna musiała gasić palące się trawy.
Rekord krwiodawców w Ekonomiku!

W minioną środę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa.
Bezpłatne szkolenie dla podatników w US

Z jakich ulg i odliczeń można skorzystać rozliczając dochody za 2014 rok, jak wysłać PIT przez internet, czy zwrot podatku VAT za materiały budowlane (VZM) ciągle obowiązuje? - to tematy spotkania, które odbędzie się w dniu 25 lutego 2015 roku w Urzędzie Skarbowym w Garwolinie.TechExpert: Sklep narzędziowy działa już od dwóch miesięcy

Drogi w Parysowie czekają na naprawę

Z naszymi nerkami nie jest najlepiej. Znamy wyniki Nefrotestu

Politycy PiS o wyborach prezydenckich i roku polskiej samorządności

Pożar w kotłowni budynku mieszkalnego w Garwolinie

WKU Garwolin przyjmuje zgłoszenia ochotników do wojska

Uzupełnienie przez SOK informacji KPP Garwolin

I Łaskarzewski Maraton Filmowy o Żołnierzach Wyklętych za nami

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (23 lutego - 1 marca)

Egzaminy i szkolenia w Zamiejscowym WORD w Garwolinie

Pożar w Łaskarzewie

Zdarzenie drogowe na Targowej

Trafili do aresztu za pobicie i okradzenie osiemnastolatka

7 pożarów suchej trawy w minionym tygodniu

Bezpłatne szkolenie dla podatników w US


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego