2500 harcerzy wybiegnie na miasto tej nocy

„Nocna Zmiana Miasta”, akcja hashtag, koncert zespołu „Wszyscy Byliśmy Harcerzami” – w taki sposób harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego obchodzą 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Już dziś do Warszawy przyjedzie 49 patroli z całej Polski.
100 Skautów Europy z powiatu garwolińskiego wyruszyło na EUROJAM do Francji!

Dnia 30 lipca 2014 roku dla środowiska Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy nadszedł długo wyczekiwany dzień wyjazdu do Francji na Międzynarodowy Zlot Skautów Przewodniczek Eurojam 2014. Prawie 100 harcerek i harcerzy z drużyn w Garwolinie, Łaskarzewie i Pilawie wyruszyło na szczególny szlak harcerskiej przygody.
Nie będzie senatora z Garwolina

Cezary Jaworski, przedsiębiorca z Garwolina na ostatniej prostej wycofał się z kandydowania do senatu. Na kogo będziemy mogli oddać swój głos 7 września?
Wycieczka do Ksawerynowa (2 sierpnia 2014)

Z okazji 100-lecia wybuchu I wojny światowej (28 lipca 1914 r.) Koło PTTK Łaskarzew, Łaskarzew 4x4 oraz Stowarzyszenie Historyczne Ziemi Łaskarzewskiej zapraszają na wycieczkę do Ksawerynowa, która odbędzie się w sobotę 2 sierpnia 2014 r. Uczestnicy wycieczki odnajdą i uporządkują mogiłę żołnierską w ksawerynowskim lesie.
Godzina „W” w Łaskarzewie

Mieszkańcy Łaskarzewa, podobnie jak w poprzednim roku 1 sierpnia w godzinę „W” (17.00) zaśpiewają wspólnie pieśni powstańcze
90 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Gocławiu

W niedzielę w Gocławiu odbyły się uroczyste obchody 90. rocznicy powstania OSP w Gocławiu. Na uroczystości wręczono zasłużonym strażakom odznaczenia, a także przekazano wyposażenie ratowniczo - gaśnicze na rzecz jednostki.
Palił się w polu, dlaczego?

Samochód dostawczy wczoraj wieczorem palił się w miejscowości Kozłów. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że palił się na drodze polnej.
Idź na pielgrzymkę z grupą 7a

Prawie pół tysiąca osób z Garwolina ruszy w najbliższą niedzielę do Częstochowy. To ostatni moment by zdecydować się ramię w ramię z pątnikami przejść trasę i oddać hołd Jasnogórskiej Matce Bożej.
Trzy samochody zderzyły się w Sulbinach

Wczoraj o godzinie 16 doszło do zdarzenia trzech aut osobowych. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Administracja podatkowa zachęca - "Weź paragon"

Paragon to dowód zakupu. Nie zapominaj o nim.
Święto św. Anny w Zwoli Poduchownej

W ubiegłą sobotę w Zwoli Poduchownej odbył się odpust parafialny połączony z festynem. Jak ingeruje się parafia?
Zginął trzy słupy od granicy powiatu

Do tragedii miało dojść na terenie Iwowego, gm. Borowie. Okazało się, że mężczyzna zginął pod kołami pociągu towarowego kilkadziesiąt metrów za granicą powiatu.

Świetlica w Dudce otwarta

Dziewiętnastego lipca w miejscowości Dudka w gminie Borowie otwarto kolejną inwestycję zrealizowaną przy udziale funduszy z UE.
Dostawczak gubił olej, straż interweniowała

Plama oleju na ulicy Kościuszki w Garwolinie.
Święto policji

W sobotę funkcjonariusze garwolińskiej komendy obchodzili swoje święto. Po uroczystym nabożeństwie, apel odbył się pod budynkiem KPP Garwolin. Ponad 40 osób awansowało na wyższe stopnie.
Z aktorskim zacięciem dla dzieci

W sobotę powiat garwoliński odwiedziła Barbara Bursztynowicz. Aktorka wspólnie z mężem czytała dzieciom „Kopciuszka”.
Uderzył w drzewo

Dziś przed godziną 14 doszło do wypadku w miejscowości Tarnów. 34-latek został ranny.
Obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Klub Młodzieży Patriotycznej i środowiska patriotyczne z powiatu garwolińskiego zapraszają na obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Gmina Łaskarzew: Walka z wykluczeniem cyfrowym i troska o bezpieczeństwo uczniów

Dzięki Programowi Operacyjnemu Innowacyjna Gospodarka realizowanemu z funduszy unijnych mieszkańcy gminy Łaskarzew i jednostki oświatowe z terenu gminy otrzymają łącznie 135 komputerów. Gmina realizuje też rządowy projekt „Razem Bezpieczniej”, który obejmuje m. in. założenie monitoringu w ZS w Starym Pilczynie.
Pora na Gończyce. Co powiat sądzi o elektrowniach?

Na początku lipca zapadły decyzje, co do budowy dwóch kolejnych, po Sokole, Kaleniu i Kownacicy, elektrowni wiatrowych. Oba żelazne kolosy mają stanąć w Gończycach. Jak do sprawy podchodzi reszta mieszkańców powiatu?
Dwie kobiety w szpitalu

Dziś rano w miejscowości Chotynia doszło do zdarzenia drogowego. W autach podróżowało sześć osób.
Zatrzymał się 13 metrów dalej

Dziś popołudniu doszło do wypadku w Tyrzynie na drodze wojewódzkiej. Samochód osobowy wykonał kilka obrotów wokół własnej osi.
Ciężarówki zablokowały krajową 17

Dwie osoby zostały ranne po tym jak wczoraj zderzyły się ze sobą dwa samochody ciężarowe na krajowej 17. Do zdarzenia doszło na wysokości Gocławia.
Trzecia tablica na swoim miejscu

Na terenie powiatu garwolińskiego są na „wodnej mapie” trzy czarne punkty. Już we wszystkich miejscach stoją tablice ostrzegawcze.
Schował narkotyki w pokrowcu

19 torebek amfetaminy przewoził ukrytych w swoim aucie młody mężczyzna. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.
Trzy osoby w szpitalu

Dziś po południu doszło do wypadku w Borowiu. Ucierpiały trzy osoby.
Marian Soból ciągle poszukiwany

Do tej pory nie odnalazł się starszy mieszkaniec Żelechowa. W akcję poszukiwawczą włączyło się Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA.
Kronika zdarzeń PSP w Garwolinie (17 – 22 lipca)

Kronika zdarzeń Państwowej Straży Pożarnej (17 – 22 lipca)
Szykują się pieniądze i praca dla rolników?

Na terenie powiatu garwolińskiego pojawiła się firma, która jest zainteresowanie dzierżawą dużych, bo 50 ha działek od tutejszych właścicieli gruntów. Spółka zapowiada także miejsca pracy dla rolników z własnym sprzętem.
Dom spłonął, właściciel nie przeżył

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś rano w miejscowości Zabruzdy gm. Miastków Kościelny.

W sądzie jest bomba! (aktualizacja)

Kilkanaście minut temu odebrano zgłoszenie o tym, że w budynku sądu jest podłożona bomba. Nie wiadomo jeszcze czy informacje jest prawdziwa.

Pierwszy już w areszcie

Do 12 lat grozi mężczyźnie, który jest podejrzewany o to, że na początku czerwca napadł na salon gier, użył siły wobec 52-latki oraz ukradł pieniądze i telefony. Jego wspólnik pozostaje na wolności.
Akademia „ 60 lat Domu Kultury w Garwolinie”

W sobotę w Domu Kultury w Garwolinie odbyła się uroczysta akademia, podczas której przypomniano ważne wydarzenia wiążące się z tą placówką oraz wręczono nagrody i wyróżnienia dla osób, które miały wkład w jej rozwój.
19-latek z naszego powiatu spowodował katastrofę drogową w Kołbieli

Wczoraj po południu doszło do poważnego wypadku przy rondzie w Kołbieli. Z nieustalonych przyczyn młody kierowca z naszego powiatu spowodował wypadek w którym ucierpiało 15 osób.
Gdy marzenia się spełniają

Jak to jest stanąć na podium mistrzostw europy? Jak to jest zostać przywitanym po powrocie do domu biało-czerwonymi flagami i szampanem? One o tym wiedzą.
Odnaleziona 40 km od domu

Poszukiwania 62-latki z Woli Rębkowskiej trwały kilka godzin. Kobietę odnaleziono następnego dnia na terenie sąsiedniego powiatu.
Nowy dyrektor SP nr 1 w Garwolinie

W przyszłym tygodniu burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski prawdopodobnie zaakceptuje kandydaturę Grzegorza Żołądka – Skupniewicza, wybranego przez komisję konkursową, na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej.
Chasydzi z Ameryki upominają się o grób w Żelechowie

Choć mieszkają tysiące kilometrów od powiatu garwolińskiego, przodkowie chasydów z USA i Wielkiej Brytanii chcą uczcić pamięć cadyka Ariele Koznicera a nad jego grobem wznieść ohel.Sygnał alarmowy na terenie Garwolina w dniu 1 sierpnia


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego