Oni będą reprezentować nasz powiat na konkursie recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego

W dniu 24 Maja 2017 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej jury przesłuchało recytatorów -reprezentantów wszystkich gmin powiatu garwolińskiego i wyłoniło najlepszych, którzy będą reprezentować nasz powiat w konkursie finałowym im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach.
95 lat OSP w Woli Rębkowskiej

W niedzielę 28 maja przy budynku OSP w Woli Rębkowskiej odbyły się uroczyste obchody 90-lecia istnienia jednostki. Uroczystości były dobrą okazją do podsumowań, gratulacji i wręczenia zasłużonym strażakom medali i wyróżnień.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (22 - 28 maja 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
I Fishmob za nami

Na garwolińskim Zarzeczu wybrzmiały w sobotę piosenki lednickie. NieKANapowi zaprosili do wspólnej zabawy na cześć Jana Pawła II.
Gm. Żelechów: 8-letni rowerzysta potrącony przez volkswagena

W czwartek 25 maja w Starym Kębłowie 36-letnia kobieta, kierująca osobowym volkswagenem potrąciła 8-letniego chłopca, który wyjechał z posesji wprost pod nadjeżdżający pojazd.
Śmierć motocyklisty w Wildze

Wczoraj po godzinie 16.00 w Wildze doszło do zderzenia motocyklisty kierującego harleyem z oplem kierowanym przez kobietę. Motocyklista poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.
3 pojazdy zderzyły się przed światłami w Lipówkach

Dziś około godziny 17.30 w Lipówkach na dk17 zderzyły się 3 pojazdy.
Jak miasto Garwolin poradzi sobie z brakiem miejsc w przedszkolach?

Według informacji Wydziału Oświatowo- Społecznego Urzędu Miasta Garwolin (stan na 15 maja) w miejskich przedszkolach brakuje miejsc dla 93 dzieci (nie licząc 2,5 latków, których miasto nie ma obowiązku przyjmować do przedszkoli). Władze miasta zastanawiają się jak rozwiązać ten problem, który jest przedmiotem gorących dyskusji.
10 lat Centrum Pomocy Psychologicznej SYNTHESIS

10 lat temu Anna Laskowska podjęła decyzję o utworzeniu Prywatnego Centrum Pomocy Psychologicznej SYNTHESIS. Placówka, która początkowo mieściła się przy ulicy Kuśnierskiej w Garwolinie ma już swoją historię. W sobotę 20 maja obchodziła kolejny jubileusz – 10-lecie istnienia. Na spotkanie w Grey Housie przy ulicy Kościuszki w Garwolinie, gdzie teraz mieści się SYNTHESIS przyszli przedstawiciele władz, jednostek miejskich i gminnych oraz byli obecni pracownicy placówki.
Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie pomogła maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Uczelnia przeprowadziła w tym roku bezpłatne kursy przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki. W zajęciach odbywających się w Garwolinie wzięło udział ok. 30 osób, natomiast 150 uczestniczyło w zajęciach poprzez uczelnianą platformę internetową PAO. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły w zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki. Akcja będzie oczywiście kontynuowana w kolejnych latach.
AVON Operations Polska i Aminex rozkręcają ekologię

Ochrona środowiska naturalnego, minimalizacja ilości odpadów, zrównoważony rozwój – kwestie związane z ekologią stają się coraz istotniejsze dla lokalnych społeczności.
Nabój artyleryjski na polu w Brzegach

Dziś po godzinie 16.00 w Brzegach (gmina Miastków Kościelny) na polu pana Slińskiego, podczas prac rolniczych został ujawniony nabój artyleryjski z czasów II wojny światowej.
700 gram amfetaminy zabezpieczyli garwolińscy kryminalni

Dzięki garwolińskim kryminalnym blisko siedemset porcji amfetaminy nie trafi na rynek. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 30 tys. zł. Do sprawy został zatrzymany 27-letni mężczyzna. Za przestępstwo którego się dopuścił, może mu grozić nawet 10 lat więzienia.
Pożar sklepu przy ul. Kościuszki w Garwolinie

Wczoraj przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze śmietnika przy ul. Kościuszki w Garwolinie. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęte są dwa kontenery na śmieci oraz elewacja sklepu kosmetyczno-tekstylnego znajdującego się w pobliżu
Krystyna Pawłowicz spotkała się z mieszkańcami Garwolina

W piątek 19 maja w CSiK w Garwolinie odbyło się spotkanie z prof. Krystyną Pawłowicz, którego współorganizatorem był poseł Grzegorz Woźniak.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (15 - 21 maja 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Mężczyzna potrącony przez pociąg w Pilawie

Wczoraj po godzinie 17.00 w Pilawie, pociąg potrącił mężczyznę.
90 lat OSP w Starym Pilczynie

W niedzielę 21 maja w Starym Pilczynie miały miejsce uroczyste obchody 90-lecia istnienia OSP . Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia jednostce sztandaru ufundowanego przez społeczeństwo, wręczenia odznaczeń oraz poświęcenia wozu bojowego zakupionego w 2016r.
Narkotyki w Starym Puznowie

16 maja policjanci z WK KPP Garwolin w pomieszczeniach gospodarczych w Starym Puznowie, u 27-letniej kobiety i 37-letniego mężczyzny ujawnili amfetaminę i wagi elektroniczne.
Karambol w Gocławiu. 5 zniszczonych pojazdów, 5 osób rannych

Dziś około godziny 9.00 doszło do zderzenia 5 pojazdów: dwóch samochodów osobowych, busa i dwóch ciężarówek.
Strażacy z PSP obchodzili Dzień Strażaka

W piątek 19 maja w KP PSP strażacy zawodowi obchodzili Dzień Strażaka. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia zasłużonym odznaczeń i awansów.
Zaginął Hubert Stachurski

12 maja 2017r. w miejscowości Ząbki (woj. mazowieckie) zaginął Tomasz Hubert Stachurski. Ma 180 cm wzrostu i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia miał 49 lat.
Trwa remont drogi powiatowej Łaskarzew-Maciejowice

Droga powiatowa łącząca Łaskarzew z Maciejowicami jest jedną z najczęściej uczęszczanych dróg w powiecie. Odcinek tej drogi biegnący przez gminę Łaskarzew był w bardzo złym staniem. Po wielu latach mieszkańcu doczekali się jej remontu.
Budowa S17 na odcinku Garwolin-Kurów oficjalnie otwarta

Symbolicznym wbiciem łopaty została potwierdzona dziś budowa drogi ekspresowej S17 pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina, a węzłem Kurów Zachód. Odcinek o długości blisko 60 kilometrów podzielono na cztery zadania, które realizuje trzech wykonawców. Łączna wartość inwestycji to blisko 2 mld zł, z czego koszt robót to blisko 1,5 mld zł. Kierowcy skorzystają z nowej trasy w połowie 2019 roku.
Wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi

15 maja garwolińska drogówka przeprowadziła działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Podczas tych działań mimo kilkuset kontroli policjanci nie ujawnili żadnego kierującego na "podwójnym gazie".
Maj - miesiąc matur...

Chociaż zmieniła się formuła czy sposób przeprowadzania matur – to matura pozostaje maturą, jednym z najważniejszych egzaminów w życiu każdego młodego człowieka. 824 uczniów, którzy w tym roku ukończyli szkołę ponadgimnazjalną podległą powiatowi garwolińskiemu przystąpiło do najważniejszego sprawdzianu na tym etapie edukacji. 471 absolwentów liceum i 353 absolwentów technikum po raz pierwszy pisało maturę z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego.
Kilka samochodów zderzyło się w okolicy wiaduktu w Trąbkach

Dziś około godziny 8.00 w Trąbkach zderzyło się kilka samochodów. Jeden z naszych Czytelników podaje,że zderzyły się4 pojazdy, a inny, że 6. Więcej szczegółów udostępni straż pożarna i policja.
MAN przejechał przez barierki na przeciwległy pas ruchu. Będą utrudnienia

Dziś około godziny 11.00 na obwodnicy Garwolina, na wysokości McDonalda, kierowca samochodu marki MAN załadowanego m. in. drzewem zjechał na przeciwny pas ruchu. Podczas usuwania pojazdu będą utrudnienia.
Święto 1. PSK za nami

W niedzielę na placu OSP Leszczyny odbyła się druga część Święta 1. Pułku Strzelców Konnych.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (8 - 14 maja 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Oni będą reprezentować nasz powiat na konkursie recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (22 - 28 maja 2017 r.)

Gm. Żelechów: 8-letni rowerzysta potrącony przez volkswagena

3 pojazdy zderzyły się przed światłami w Lipówkach

10 lat Centrum Pomocy Psychologicznej SYNTHESIS

AVON Operations Polska i Aminex rozkręcają ekologię

700 gram amfetaminy zabezpieczyli garwolińscy kryminalni

Krystyna Pawłowicz spotkała się z mieszkańcami Garwolina

Mężczyzna potrącony przez pociąg w Pilawie

Narkotyki w Starym Puznowie

Strażacy z PSP obchodzili Dzień Strażaka

Trwa remont drogi powiatowej Łaskarzew-Maciejowice

Wszyscy skontrolowani kierujący byli trzeźwi

Kilka samochodów zderzyło się w okolicy wiaduktu w Trąbkach

Święto 1. PSK za nami

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego