Mieszkańcy gminy Trojanów świętowali 100-lecie Szkoły im. Bolesława Grudniaka

W niedzielę 23 października 2016 r. mieszkańcy gminy Trojanów obchodzili 100-lecie Szkoły im. Bolesława Grudniaka w Trojanowie. W programie znalazły się m. in. okolicznościowe przemówienia, część artystyczna nawiązująca do historii szkoły, wystawy i prezentacja kronik. Na koniec odbył się bal absolwentów.
Jutro pierwsza w Garwolinie Msza święta w intencji przedsiębiorców

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na pierwszą w Garwolinie Mszę świętą sprawowaną w intencji przedsiębiorców i ich firm. Nabożeństwo zostanie odprawione w środę 26 października 2016 r. o godzinie 18.30 w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.
Wizyta wicemarszałek Senatu RP Marii Koc w gminie Miastków Kościelny

26 października br. (środa) na zaproszenie wójta gminy Miastków Kościelny Jerzego Jaronia z wizytą roboczą przybędzie wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koc, której towarzyszył będzie poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.Celem wizyty roboczej wicemarszałek jest chęć poznania specyfiki gminy oraz zapoznanie się z problemami lokalnej społeczności.
Bal sylwestrowy 2016 w Miętnem

Spędź sylwestra z najbliższymi w pięknie odnowionej sali bankietowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem!
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (17 - 23 października 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Katolickie Liceum ma już 20 lat!

20 lat temu zabrzmiał pierwszy dzwonek dla niewielkiej grupy uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie. W ciągu tych 20 lat mała, niepozorna szkoła zmieniła się w całkiem inną, większą, nowoczesną, dobrze wyposażoną o ugruntowanej renomie nie tylko w środowisku lokalnym – mówiła podczas obchodów dwudziestolecia KLO w Garwolinie wicedyrektor Małgorzata Kargol.
Policja przypomina o odblaskach

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie regularnie prowadzi akcje profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w szeroko zrozumiałym tego słowa znaczeniu. - Cały czas realizujemy różnego rodzaju działania np. „Tydzień Bezpieczeństwa pieszych”, „Bezpieczni po zmroku”, „NURD” czy B&N” - mówi asp. szt. Marek Kapusta, specjalista ds prasowo-infomacyjnych KPP w Garwolinie.
Wszedł pod nadjeżdżający pojazd

Wczoraj po godzinie 6.00 w Celejowie pieszy będący pod działaniem alkoholu wszedł na jezdnię pod nadjeżdżającą mazdę. W wyniku zdarzenia pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Wielki jubileusz szkoły w Dąbrowie

Pełna gości hala sportowa - absolwenci, uczniowie i nauczyciele, mnóstwo wspomnień, gratulacji i podziękowań. PSP w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej ma już 100 lat a od dekady nosi imię „Pamięci Wanat”.
Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Michałówce

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej w gminie Garwolin odbyły się 17 października w Zespole Szkół w Michałówce. Podczas uroczystości nauczyciele z gminnych szkół otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Ulatniający sie gaz propan-butan

19 października po godz. 11 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP uczestniczyły w działaniach w miejscowości Pilawa, gdzie - jak wynikało ze zgłoszenia - w budynku mieszkalnym wyczuwalny był zapach gazu.
Dla zabawy podpalił kolegę miotaczem ognia z dezodorantu

5 października w Woli Żelechowskiej 22-letni mężczyzna podpalił rozproszony strumień cieczy z dezodorantu i skierował go na krocze 40-letniego kolegi. Poszkodowany nie chciał zgłosić sprawy na policję. Zawiadomienie złożyła jego rodzina.
Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego

ŚWIAT JĘZYKÓW - Szkoła Języków Obcych ul. Kościuszki 52 lokal nr 13 zaprasza na bezpłatne zajęcia z języka angielskiego. Zapisy już ruszyły. Nie czekaj. Liczba miejsc ograniczona.
Żelechów: Gminny Dzień Edukacji Narodowej

17 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość była dobrą okazją do wręczenia dyrektorom i nauczycielom zasłużonych nagród i wyróżnień.
Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego w gminie Żelechów

W sobotę, 15 października 52 małżeństwa z terenu gminy Żelechów świętowały swoje małżeńskie jubileusze. W uroczystości udział wzięli małżonkowie obchodzący złotą (50), platynową (55), diamentową (60) i żelazną (65) rocznicę ślubu.
Nowa karetka na Święto Pracownika Służby Zdrowia

12 lipca SP ZOZ podpisał umowę z firmą W.A.S Wietmarcher Polska sp. z. o. o. na zakup Mercedesa Sprintera 319. Auto kosztujące 348 tys. zł jeździ już w powiecie w systemie ratownictwa medycznego. Wczoraj, w święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona lekarzy, w Garwolinie odbyły się połączone uroczystości Dnia Ratownika Medycznego i Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Uroczystości były dobrą okazja do złożenia pracownikom służby zdrowia życzeń oraz do poświęcenia nowego ambulansu.
Pomóżmy 9-letniej Kindze

Kinga z Łukowa to dziewczynka cierpiąca na Zespół Retta i padaczkę lekooporną. Rodzice Kingi proszą o wsparcie finansowe, niezbędne dla zdrowia i dalszego rozwoju dziewięciolatki. - Potrzebujemy zgromadzić pieniążki na samochód, który umożliwi nam transport córki do placówek rehabilitacyjnych jak i częstych wyjazdów do szpitali. Kwota jaka nam potrzebna to 8000 PLN – mówią rodzice Kingi.
Pierwszy taki konkurs w Polsce

Dziś w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie odbył się konkurs wiedzy o Sejmie, w którym udział wzięło kilkudziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance. W całym kraju konkursy wiedzy o Sejmie odbywają się od kilku lat, ale dziś - po raz pierwszy w Polsce - konkurs odbył się dla uczniów szkół specjalnych.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.
Powiat garwoliński „Samorządowym Liderem Edukacji”

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej elitarnych i rozpoznawalnych wyróżnień jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Otrzymują go jedynie ci, którzy wyróżniają się pod względem prowadzonej polityki oświatowej. Powiat garwoliński po raz kolejny znalazł się w gronie laureatów, a więc tych, którzy inwestują w rozwój oświaty, podejmują szczególną aktywność na rzecz kształcenia dzieci i młodzieży oraz wspierają środowiska edukacyjne.
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Żelechowie

- Dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, świętem całych szkolnych społeczności, dniem ważnym dla nauczycieli, pracowników szkół, uczniów i ich rodziców, dniem ważnym myślę, że dla całej społeczności, bo przecież każdy z nas uczęszczał do szkoły, każdy z nas wyniósł to co najcenniejsze – wiedzę, odpowiednie wychowanie i umiejętności – mówił podczas DEN w ZS nr 1 Żelechowie starosta Marek Chciałowski. Podczas uroczystości nauczyciele ze szkół powiatowych otrzymali nagrody i wyróżnienia.
Powiat garwoliński zasłużony dla diecezji siedleckiej

Światowe Dni Młodzieży za nami, ale wydarzenia z nimi związane są nadal obecne w naszej pamięci, bowiem tak wspaniałych chwil się nie zapomina. Dni młodzieży w diecezji w ramach ŚDM, które na terenie Powiatu Garwolińskiego miały miejsce pod koniec lipca, były przedsięwzięciem na bardzo dużą skalę. W ich organizację włączyło się szereg podmiotów i instytucji. Współpraca, wzajemna pomoc i zaangażowanie każdej ze stron zaowocowała wspaniałym czasem, jaki młodzi ludzie mogli wspólnie z nami spędzić.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 października 2016 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Roverem uderzył w audi. 3 osoby w szpitalu

14 października w Podoblinie przed godziną 18.00 36-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Rover nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadące z przeciwka osobowe audi. 3 osoby podróżujące roverem trafiły do szpitala.
Święto pracowników oświaty z gminy Górzno

13 października 2016 r. pracownicy oświaty z gminy Górzno obchodzili Święto Edukacji Narodowej. Było ono okazją do podziękowania za trud związany z wychowaniem dzieci, poświęcenie i zaangażowanie w pracę dydaktyczno-wychowawczą.
4 zatrzymane dowody rejestracyjne i 26 mandatów karnych podczas Truck and Bus

Policjanci z garwolińskiej drogówki przeprowadzili w środę działania pod kryptonimem „Truck & Bus”. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych, busów i autokarów. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących, realizacje czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia.
Odebrali inwestycje drogowe w gminie Łaskarzew

W dniu 26 września bieżącego roku, odbył się odbiór zakończonej inwestycji drogowej w gminie Łaskarzew polegającej na przebudowie drogi powiatowej Nr 1346W Korytnica-Sokół-Przyłęk-Nowy Pilczyn na terenie miejscowości Melanów i Stary Pilczyn. 6 października nastąpił końcowy odbiór wykonanego odcinka drogi powiatowej nr 1323W Rębków-Izdebnik-Krzywda-Uścieniec.
Dzień Edukacji w Garwolinie

- Priorytetem dla nas jako władz samorządowych jest oświata na wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno procesu kształcenia, jak i infrastruktury technicznej, która służy procesowi edukacji i wychowania. Dziękuję, że w działaniach podejmowanych we wspomnianym zakresie mogę liczyć na współpracę i wsparcie w szerokim tego słowa znaczeniu – mówił dziś do nauczycieli pracowników oświaty burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski podczas miejskiego Dnia Edukacji Narodowej.
Dzień Edukacji Narodowej w gminie Pilawa

- Dzień Edukacji Narodowej to jeden z ważniejszych dni dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób związani są z oświatą, ale szczególnie dla nauczycieli. Bo nauczyciel to wciąż zawód najważniejszy w życiu każdego narodu, to on podejmuje się zadań najbardziej wymagających i niełatwych, próbuje zainteresować ucznia swoim przedmiotem, pozwala przezwyciężyć nieuchronne trudności, motywuje i wspiera – mówiła wczoraj podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej w gminie Pilawa burmistrz Albina Łubian.
Wpadł do stawu w Rębkowie

Dziś przed godziną 9.00 w miejscowości Rębków gm. Garwolin, przy drodze krajowej nr 76, kierujący pojazdem Opel Vectra z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą na skutek czego wjechał na łąkę, a później do stawu rybnego. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem służb ratunkowych.
100-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

100-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z/s Woli Łaskarzewskiej oraz 10-lecie nadania imienia szkole już 23 października.
Prokuratura: Rowerzysta, który zginął w Goździku miał kamizelkę odblaskową

30 września w Goździku kierujący volkswagenem potrącił 62-letniego rowerzystę, który zmarł na miejscu zdarzenia. Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący rowerem nie miał elementów odblaskowych, a rower nie miał oświetlenia. Policja podała też, że do zdarzenia doszło w Oziemkówce. Prokuratura informuje, że do zdarzenia doszło jednak w Goździku na trasie Oziemkówka - Przykory, a w toku oględzin na miejscu zdarzenia ustalono, że rowerzysta był ubrany w kamizelkę odblaskową koloru żółtego.
Potrącenie pieszego na nieoświetlonym przejściu w Garwolinie

Wczoraj około godziny 21.00 na nieoświetlonym przejściu dla pieszych przez ulicę Stacyjną w Garwolinie, został potrącony mężczyzna w podeszłym wieku. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jest w śpiączce.Mieszkańcy gminy Trojanów świętowali 100-lecie Szkoły im. Bolesława Grudniaka

Wizyta wicemarszałek Senatu RP Marii Koc w gminie Miastków Kościelny

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (17 - 23 października 2016 r.)

Policja przypomina o odblaskach

Wielki jubileusz szkoły w Dąbrowie

Ulatniający sie gaz propan-butan

Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego

Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego w gminie Żelechów

Pomóżmy 9-letniej Kindze

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Żelechowie

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10 - 16 października 2016 r.)

Święto pracowników oświaty z gminy Górzno

Odebrali inwestycje drogowe w gminie Łaskarzew

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Pilawa

100-lecie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

Potrącenie pieszego na nieoświetlonym przejściu w Garwolinie


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego