Spotkanie z Jerzym Zelnikiem w Garwolinie

Klub Gazety Polskiej w Garwolinie oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak zapraszają na spotkanie z aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym, scenarzystą, reżyserem Jerzym Zelnikiem - odtwórcą pierwszoplanowych ról między innymi w filmach: Faraon, Królowa Bona, Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny.
Mł. insp. Iwona Czarnocka już nie p.o.

W piątek 17 lutego podczas uroczystej zbiórki, komendant wojewódzki policji z/s. w Radomiu insp. Tomasz Michułka wręczył mł. insp. Iwonie Czarnockiej powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie.
Znieważali dyrektora Publicznego Gimnazjum w Maciejowicach. Sąd orzekł wobec nich środki wychowawcze

Dwóch uczniów Publicznego Gimnazjum w Maciejowicach znieważało dyrektora Szkoły, publikując w Internecie obraźliwe materiały. - Były to treści o charakterze seksualnym. Jako dyrektor szkoły miałem obowiązek zgłosić znieważanie funkcjonariusz publicznego – mówi dyrektor szkoły. Sąd Rejonowy w Garwolinie orzekł wobec nieletnich środki wychowawcze. Jeden z uczniów został objęty nadzorem rodziców, a drugi nadzorem kuratora sądowego.
Nowo otwarty sklep z karmami i artykułami dla psów i kotów ''PIES i KOT''

Asortyment tylko znanych i sprawdzonych firm w bardzo atrakcyjnych cenach. Przy zakupach powyżej 50zł dostawa na terenie Garwolina - GRATIS! Realizujemy również indywidualne zamówienia.
Krajowa Administracja Skarbowa. Co trzeba wiedzieć

• Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) to połączenie administracji podatkowej, kontroli skarbowej i Służby Celnej.
• Reforma pozwoli lepiej wykorzystać potencjał służb podatkowych.
• KAS ruszy 1 marca, a jej szefem będzie wiceminister finansów Marian Banaś.
Rycerski Bal w dworze w Miętnem

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza Rycerzy, Księżniczki i Damy Dworu na pierwszy bal karnawałowy w dworku w Miętnem.
Tragedia w Gocławiu

Wczoraj w Gocławiu doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Mieszkaniec budynku uległ poparzeniom i został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł.
Podsumowali rok w rolnictwie

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości podsumowali swoje działania w obszarze rolnictwa w minionym roku. Zdaniem przedstawicieli partii miniony rok był dobry dla rolnictwa.
Młodzież z "Dwójki" rozpoczęła praktyki w Niemczech

19-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie wyjechała na praktyki zawodowe do niemieckiej Turyngii. Jest to już siódmy wyjazd zagraniczny młodzieży Dwójki. To doskonała okazja do zdobywania nowych umiejętności.
Pożar budynku mieszkalnego w Kochowie

14 lutego w Kochowie doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. W akcji gaśniczej trwającej 5 godzin udział wzięło 9 zastępów straży.
KPP i CSiK zapraszają na spotkanie edukacyjne

23 lutego 2017 r. o godz. 16 w Kinie Wilga odbędzie się spotkanie edukacyjno - profilaktyczne poświęcone wychowaniu dzieci. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.
Podczas konferencji JESTEM, REAGUJĘ mówili o zagrożeniach dla dzieci

W piątek 10 lutego w Domu Kultury przy ulicy Nadwodnej w Garwolinie odbyła się konferencja na temat seksualnego wykorzystywania dzieci #JESTEM # REAGUJĘ. Ciekawe wykłady o zagrożeniach przeprowadzili eksperci z dziedziny: psychologii, medycyny i prawa. Podczas wydarzenia odbyła się też premiera spotu KOCHAM CIĘ. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Tętniące Życiem, a patronem medialnym Kuriergarwolinski.pl i Gazeta Twój Głos.
1300 maskotek-ratowników zebrali strażacy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie czynnie włączyła się w akcję „I Twój miś może zostać ratownikiem”. Akcja rozpropagowana była głównie przez lokalne media, ponadto wielu strażaków przekazywało informację o niej wśród swoich rodzin i znajomych.
Tuszowski za Sadkowskiego

W piątek 10 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się uroczystość pożegnania komendanta powiatowego PSP st. bryg. Dariusza Sadkowskiego. Dzień później obowiązki komendanta powiatowego PSP objął Krzysztof Tuszowski.
W Trąbkach nad dk 17 będą dwa wiadukty kolejowe

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak poinformował, że na czas modernizacji linii kolejowej nr 12 (relacji: Skierniewice-Łuków) w Trąbkach, w okolicy Czarnej Drogi (nad drogą krajową nr 17) zostanie wybudowany dodatkowy wiadukt kolejowy. Informacje potwierdza Kinga Romanowska, ekspert ds. komunikacji z firmy Budimex, odpowiedzialnej za realizację zadania.
Utrudnienia w ruchu na dk 17 podczas wycinki drzew

14 lutego przy drodze krajowej nr 17 na odcinku od Gocławia do Miętnego będzie prowadzona wycinka drzew. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu.
Śmierć w Piastowie

W piątek 10 lutego w miejscowości Piastów (gm. Żelechów) 32-letni kierowca osobowego forda potrącił 86-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię. Kobieta poniosła śmierć na miejscu zdarzenia.
W Przedszkolu w Woli Rębkowskiej będą dodatkowe miejsca dla dzieci

Gmina Garwolin przeznaczy w tym roku 0,5 mln zł na adaptację poddasza w budynku Publicznego Przedszkola w Woli Rębkowskiej. Obecnie trwają prace projektowe, a przetarg na zadanie zostanie ogłoszony drugim kwartale 2017 r. Zajęcia w nowych pomieszczeniach Przedszkola będą się odbywały już od nowego roku szkolnego.
Po 31 latach służby pożegnał policyjny mundur

"Życie składa się z przywitań i pożegnań” – te słowa Wiktora Hugo oddają charakter policyjnej służby. Wstępując do niej policjant wita się z mundurem, a żegna z nim odchodząc na emeryturę. Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Dariusza Maszkiewicza.
Dokonał samopodpalenia

W sobotę 11 lutego w miejscowości Kalinów 38-letni mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu dokonał samopodpalenia.
Angielski i obsługa komputerów w Miętnem nie tylko dla seniorów

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem oraz Business School zapraszają mieszkańców powiatu garwolińskiego do udziału w bezpłatnych kursach z języka angielskiego i kursach komputerowych. Sprawdź warunki uczestnictwa i zapisz się na zajęcia !
26 mandatów i 3 wnioski do sądu po działaniach NURD

8 lutego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Garwolinie, prowadzili działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Podczas działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Spotkanie na temat przedsiębiorczości w Garwolinie

Formalne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz dostępne na rynku źródła finansowania to tematy, które będą poruszane podczas warsztatów „Przedsiębiorcą być!”. Spotkanie przy współpracy z Urzędem Miasta Garwolina odbędzie się 27 lutego o godz. 10.00 przy ul. Staszica 15. Wydarzenie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Twój biznes to Twoja Inicjatywa!”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Tax Care, Inicjatywa Wspierania Przedsiębiorczości.
Fenomen „Solidarności” – wystawa w CSiK

32 komplety plansz, które przedstawiają ważne wydarzenia od strajków sierpniowych 1980 r. po wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981 r. Wystawę Fenomen „Solidarności” można będzie oglądać w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od 10 lutego.
Obwodnica zostanie oświetlona w kwietniu 2017 r.

11 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej s17 przebiegający przez gminę Garwolin, miasto Garwolin i gminę Górzno będzie znowu oświetlony. Dyrektor techniczny firmy Podkowa, wykonującej zlecenie odtworzenia oświetlenia oświadczył, że prace zakończą się w kwietniu. W poniedziałek w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu zagadnieniu.
Komendant Dariusz Sadkowski przechodzi na emeryturę

W piątek 10 lutego w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbędzie się zbiórka strażaków z okazji zdania oraz przejęcia obowiązków komendanta powiatowego PSP w Garwolinie. Komendant st. bryg. Dariusz Sadkowski odchodzi na emeryturę. Na chwilę obecną nie wiadomo kto go zastąpi.
Przyszli do kościoła w Pilawie by obrabować skarbonki

Policjanci z Posterunku Policji w Pilawie, w niedzielę zatrzymali 30-latka i 15-letnią dziewczynę, którzy próbowali ukraść pieniądze z kościelnych skarbonek. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a o losie nieletniej zdecyduje Sąd Rodzinny.
Zatrzymali złodzieja rowerów i pasera

Policjanci z posterunku w Sobolewie zatrzymali 26-latka, który usłyszał zarzut kradzieży rowerów. Odzyskane rowery trafiły w ręce prawowitych właścicieli. O losie amatora cudzych jednośladów zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Członkowie "grupy garwolińskiej" zajmującej się handlem i produkcją narkotyków zasiądą na ławie oskarżonych

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie skierował do Sądu Okręgowego w Siedlcach akt oskarżenia przeciwko sześciu członkom zorganizowanej grupy przestępczej – tzw. „grupy garwolińskiej”. Zajmowała się ona produkcją oraz handlem substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi.
JESTEM, REAGUJĘ – Konferencja FTŻ na temat wykorzystywania seksualnego dzieci

Fundacja „Tętniące Życiem” zaprasza na konferencję pt. #JESTEM #REAGUJĘ, która dotyczyć będzie wykorzystywania seksualnego dzieci. W konferencji udział wezmą specjaliści, którzy powiedzą na co zwracać uwagę w zachowaniu dzieci, jak reagować i gdzie można zgłosić się po pomoc. Wydarzenie odbędzie się 10 lutego w CSiK.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (30 stycznia - 5 lutego 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Wypadek w Gończycach. 5-letnie dziecko w szpitalu

Wczoraj o godzinie 13.50 doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. W wyniku zdarzenia 5-letnie dziecko trafiło do szpitala.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Spotkanie z Jerzym Zelnikiem w Garwolinie

Znieważali dyrektora Publicznego Gimnazjum w Maciejowicach. Sąd orzekł wobec nich środki wychowawcze

Krajowa Administracja Skarbowa. Co trzeba wiedzieć

Tragedia w Gocławiu

Młodzież z "Dwójki" rozpoczęła praktyki w Niemczech

KPP i CSiK zapraszają na spotkanie edukacyjne

1300 maskotek-ratowników zebrali strażacy

W Trąbkach nad dk 17 będą dwa wiadukty kolejowe

Śmierć w Piastowie

Po 31 latach służby pożegnał policyjny mundur

Angielski i obsługa komputerów w Miętnem nie tylko dla seniorów

Spotkanie na temat przedsiębiorczości w Garwolinie

Obwodnica zostanie oświetlona w kwietniu 2017 r.

Przyszli do kościoła w Pilawie by obrabować skarbonki

Członkowie "grupy garwolińskiej" zajmującej się handlem i produkcją narkotyków zasiądą na ławie oskarżonych

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (30 stycznia - 5 lutego 2017 r.)

Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego