Wołomiński Klub Karate Shorin Ryu zaprasza na zajęcia

Bezpieczne, spokojniejsze, zadowolone dziecko. Jak to zrobić? Zapisać je na całoroczne zajęcia sportowe karate tradycyjnego Shorin-Ryu.
Lipówki, Puznówka, Trąbki - nowe miejsca dla mieszkańców

Wygląd trzech miejscowości w gminie Pilawa nieco się zmienił. Kilka dni temu burmistrz oddała do użytku nowo zagospodarowane tereny użyteczności publicznej w Lipówkach, Trąbkach i Puznówce.
200 lat dla pani Zofii

105 - tyle lat skończyła pani Zofia Wielgosz. W środę obchodziła swoje urodziny i ma powody do dumy, bo jest jedną z najstarszych mieszkanek w powiecie garwolińskim.
Pikietowali w obronie Krzysztofa Ośki

Z dniem 14 sierpnia Krzysztof Ośka został odwołany przez burmistrz Mirosławę Miszkurkę z funkcji dyrektora Zespołu Szkół przy ulicy Ogrodowej 3 w Żelechowie. Część mieszkańców nie zgadza się z decyzją włodarz i postanowili oni walczyć w obronie dyrektora. Jednym z działań żelechowian jest zbieranie podpisów pod petycją w obronie Krzysztofa Ośki, a także pikieta, która odbyła się dziś pod Urzędem Miasta.
Świat Języków Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym firmy ETS

Szkoła Języków ŚWIAT JĘZYKÓW działa na naszym rynku od ponad 10 lat oferując naukę języków oraz korepetycje osobom w różnym wieku. Szkoła nie ogranicza się do prowadzenia lekcji czy organizacji kursów. Motywuje swoich słuchaczy, wszystkich innych do stałego podnoszenia kompetencji językowych, uczestnictwa w testach, szeroko rozumianej zabawie językowej.
Wydział Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie pomógł maturzystom, dba również o przyszłość zawodową swoich studentów

Uczelnia przeprowadziła w tym roku bezpłatne kursy przygotowujące maturzystów do egzaminu z matematyki. 20 osób wzięło udział w zajęciach odbywających się w siedzibie Wydziału, natomiast 70 osób uczestniczyło w zajęciach poprzez uczelnianą platformę internetową PAO. Mamy nadzieję, że zajęcia te pomogły w zdaniu egzaminu maturalnego z matematyki. Akcja będzie oczywiście kontynuowana w kolejnych latach.
W Miastkowie Kościelnym powstanie nowy budynek przedszkola

Gmina Miastków Kościelny przymierza się do realizacji budowy budynku przedszkola. Przedszkole ma powstać na placu przy Zespole Szkół przy ulicy Szkolnej a dotychczasowy budynek przy rynku gdzie uczyły się przedszkolaki, gmina może wynająć innemu podmiotowi.
Dzieci są całym naszym światem!

Akademia Sztuki Dziecięcej, to wyjątkowe, prywatne przedszkole, które zrodziło się z marzeń o najwyższej jakości edukacji i wychowaniu dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Już od 4lat naszym głównym założeniem jest wychowanie dzieci w atmosferze szacunku do tradycyjnych wartości, przy jednoczesnym budzeniu ich ciekawości i otwartości na zalety nowoczesnego świata.
Niosą pomoc, w zamian ktoś uszkodził ich wóz. Pożar trawy

Dzisiaj po godzinie 13 gasili kolejny pożar. Mimo tego, że pomagają, znalazł się ktoś, kto podczas dożynek w Borowiu uszkodził ich wóz strażacki.
Tragedia na DK17. Nie żyje 48-latek

Nieco ponad kilometr od granicy naszego powiatu doszło dziś do tragicznego wypadku, w którym zginął 48-letni mieszkaniec naszego województwa. Przez kilka godzin pas ruchu w kierunku Lublina był zablokowany.
Dwa pożary budynków w gminie Garwolin i Górzno

Dziś przed godziną 6.00 strażacy z jednostek OSP i PSP wyjeżdżali do dwóch pożarów, które miały miejsce w Sulbinach i Samorządkach. Do Sulbin przyjechało 10 zastępów straży pożarnej a do Samorządek 12.
24-godzinna przerwa w dostawie wody w całym Garwolinie

Dziś 27 sierpnia w Garwolinie wyłączona została dostawa wody. PWiK prosiło o zapoznanie się z adresami punktów zastępczych oraz o zabezpieczenie wody na własne potrzeby higieniczno-sanitarne.
Dożynki w gminie Borowie

Barwny korowód z wieńcami dożynkowymi przemaszerował w niedzielę w ulicami Borowia. Gminne Dożynki, na które przybyło wielu znamienitych gości były pełne atrakcji.
Susza w naszym regionie. Czy rolnicy mogą liczyć na pomoc rządu?

18 lipca do wojewody Jacka Kozłowskiego, miesiąc później do dyrektora Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach Wiesława Oleszka i premier Ewy Kopacz. Do tych decyzyjnych osób apelował o interwencję poseł Krzysztof Borkowski w sprawie pomocy dla rolników, sadowników i producentów ryb.
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca skutera, którego zatrzymał w czasie wolnym od służby funkcjonariusz Zespołu Prewencji z Komisariatu Policji w Łaskarzewie. Kompletnie pijany mężczyzna przemieszczał się swoim pojazdem po drodze publicznej w miejscowości Krzywda. Teraz amatorowi jazdy na podwójnym gazie za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Konopie na prywatnej posesji w Łaskarzewie

Wspólnie działania funkcjonariuszy CBŚP z Radomia i garwolińskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców naszego powiatu w związku z ujawnieniem plantacji konopi indyjskich. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków.
18-latek z garwolińskiego w pociągu okradł kobietę

Wczoraj na granicy gmin Kołbiel i Pilawa w rejonie stacji PKP Augustówka 18-letni mężczyzna okradł i użył przemocy wobec 28-latki podróżującej pociągiem relacji Dęblin-Warszawa.
Pożar w gminie Górzno

Dziś około godziny 13.00 w miejscowości Samorządki, gmina Górzno płonęły 3 ha rżyska, 2 ha łąki i poszycie w lesie. Do gaszenia pożaru wyjechało 13 zastępów straży.
Małgorzata Sylwesiuk dyrektorem ZSS nr 1 w Garwolinie na kolejną kadencję

Dziś odbył się konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie. Dyrektorem na kolejną kadencję będzie Małgorzata Sylwesiuk.
Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin od 18 do 23 sierpnia

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
W Zespole Szkół w Uninie bez zmian

W tym roku w sierpniu kończyła się kadencja dyrektora ZS w Uninie Mirosława Mętraka. W piątek komisja konkursowa zdecydowała jednogłośnie, że aktualny dyrektor będzie nadal kierował placówką.
Zdarzenie drogowe w Hucie Żelechowskiej. 6-letnie dziecko w szpitalu

W sobotę doszło do zdarzenia drogowego w Hucie Żelechowskiej, zderzyły się dwa ople astra. Kierująca pojazdem 45-letnia kobieta doznała lekkich obrażeń a 6-letnie dziecko trafiło do szpitala w Warszawie.
Kto wybuduje S17 od lubelskiego do Garwolina?

Przetarg wyłonił firmę, która zaprojektuje i zbuduje S17 od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego. Realizacja trasy podzielona jest na dwa odcinki.
Droga 1328 W – Żelechów – Samorządki - Górzno może być zmodernizowana w przyszłym roku

Starostwo Powiatowe ma czas do 30 września na złożenie wniosku o dofinansowanie do modernizacji drogi do Urzędu Wojewódzkiego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Przez ostatnie kilkanaście lat prawie każdy wniosek starostwa był rozpatrywany pozytywnie.
Mieszkańcy Górzna zdecydują o nazwach ulic

1 stycznia 2014 roku nazwa miejscowości Górzno-Kolonia została zniesiona. Od 2009 roku wójt próbował kilka razy przekonać mieszkańców do pozytywnych aspektów włączenia wsi do Górzna. Udało się to dopiero pod koniec 2012. Dzięki temu dziś mogą zostać wprowadzone do miejscowości nazwy ulic.
Starosta garwoliński chce się sprawdzić jako senator

Dziś starosta garwoliński Marek Chciałowski ogłosił oficjalnie, że chce startować w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października.
Nowy budynek starostwa bliżej o kolejny krok

To, że w Garwolinie za dwa lata stanie budynek starostwa powiatowego, już wiemy. Niedawno samorządowcy podpisali umowę na jego budowę. To kolejny krok w stronę ułatwienia mieszkańcom powiatu załatwiania spraw urzędowych.
Kronika zdarzeń straży pożarnej w Garwolinie (14-17 sierpnia)

Interwencje straży pożarnej z powiatu garwolińskiego od 14 do 17 sierpnia.
Oni już wiedzą, jak ratować tonącego

Policja, straż pożarna i "sanepid" przy wsparciu Urzędu Miasta zorganizowały spotkanie dla dzieci i młodzieży na temat tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.
Burmistrz Żelechowa wydała zarządzenie o odwołaniu dyrektora Krzysztofa Ośki

Krzysztof Ośka nie jest już dyrektorem Zespołu Szkół przy ul. Ogrodowej w Żelechowie. W skład ZS wchodzi Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta i Gimnazjum im. Jana Pawła II. Burmistrz wydała decyzję o odwołaniu Krzysztofa Ośki z funkcji dyrektora w ubiegły piątek.
Potrzebna krew dla Leszka Mianowskiego

Mieszkańcy powiatu już nie raz udowadniali, że można na nich liczyć. Nie pozostają obojętni, gdy chodzi o zdrowie i życie człowieka. Czy teraz też oddadzą krew dla poparzonego Leszka Mianowskiego? Akcja zachęcająca do pomocy trwa niecały tydzień, a już zgłosiło się mnóstwo osób. Krew jednak jest nadal potrzebna.
Kronika zdarzeń straży pożarnej w Garwolinie (10.08-13.08)

Interwencje straży pożarnej z powiatu garwolińskiego od 10 do 13 sierpnia.
58 Pułk Piechoty odwiedził Garwolin

Wczoraj z powiatu ryckiego do powiatu garwolińskiego przemaszerowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty (4 Pułku Strzelców Wielkopolskich) z Dzierżoniowa. Przemarsz upamiętniał udział „Czwartaków” w walce o wyzwolenie Garwolina 16 sierpnia 1920 roku.
Płonie las w Górznie. Zobacz zdjęcia

Trwa akcja gaszenia pożaru lasu w Górznie. Na miejscu są strażacy m. in.: z Górzna, Unina, Garwolina, Chęcin, Łąk i Goniwilka.
Pożar auta przed obwodnicą

Około godziny temu zapalił się pojazd jadący drogą krajową nr 17 od strony Lublina.
Instalacje elektryczne na miarę naszych czasów

W dzisiejszych czasach solidny i profesjonalny montaż instalacji elektrycznej to podstawa bezpieczeństwa w każdym domu. Teraz nie będziesz musiał się o to martwić ponieważ powstała firma, która zadba o bezpieczeństwo, wygodę oraz zdrowie Twoje i Twoich najbliższych.
Pociąg relacji Warszawa-Pilawa potrącił rowerzystę

19-letni chłopak po wyjściu z pociągu wsiadł na rower, jechał po peronie, a następnie wjechał na ciąg pieszy prowadzący przez torowisko. Doszło wówczas do jego potrącenia. Jak ustalili policjanci, w chwili wypadku na uszach miał słuchawki i mógł nie słyszeć nadjeżdżającego pociągu. Stracił rękę.
Kierował w stanie nietrzeźwości i najechał na opla

Wczoraj w Sobolewie 33-letni kierowca forda najechał na tył opla. Sprawca zdarzenia miał w wydychanym powietrzu 1.75 mg/l alkoholu.Wołomiński Klub Karate Shorin Ryu zaprasza na zajęcia

200 lat dla pani Zofii

Świat Języków Akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym firmy ETS

W Miastkowie Kościelnym powstanie nowy budynek przedszkola

Niosą pomoc, w zamian ktoś uszkodził ich wóz. Pożar trawy

Dwa pożary budynków w gminie Garwolin i Górzno

Dożynki w gminie Borowie

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

18-latek z garwolińskiego w pociągu okradł kobietę

Małgorzata Sylwesiuk dyrektorem ZSS nr 1 w Garwolinie na kolejną kadencję

W Zespole Szkół w Uninie bez zmian

Kto wybuduje S17 od lubelskiego do Garwolina?

Mieszkańcy Górzna zdecydują o nazwach ulic

Nowy budynek starostwa bliżej o kolejny krok

Oni już wiedzą, jak ratować tonącego

Potrzebna krew dla Leszka Mianowskiego

58 Pułk Piechoty odwiedził Garwolin

Pożar auta przed obwodnicą

Pociąg relacji Warszawa-Pilawa potrącił rowerzystę


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego