Działania policji "Sprawny autobus

Pod takim hasłem na terenie naszego powiatu prowadzone są działania, w trakcie których policjanci wnikliwej kontroli poddają pojazdy świadczące usługi transportowe dla ludzi.
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik w Sobolewie

Jutro (piątek) o godz. 9.30 do Sobolewa przyjedzie Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
Szanowni Państwo!

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Wyborcom, którzy oddali na mnie głos w wyborach do Sejmiku Mazowieckiego. To wielki zaszczyt i honor reprezentować mieszkańców okręgu siedlecko-ostrołęckiego w samorządzie wojewódzkim.
Wydarzenia muzyczne dzień po dniu

Dwie najbliższe imprezy muzyczne, które odbędą się w tym tygodniu w Domu Kultury, będą przedostatnim akcentem tegorocznego cyklu „Koncertowa Jesień” i zarazem ostatnim wydarzeniem w ramach obchodów jubileuszu 60 lat Domu Kultury.
Szanowni Mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego!

Serdecznie dziękuję, za okazane zaufanie.
Garwolin: Potrącił 8-latka i uciekł. Policja szuka świadków

W ubiegły czwartek na skrzyżowaniu Kościuszki i 3 Maja jadący szarym fordem kierowca potrącił przechodzącego przez pasy 8-letniego chłopczyka. Osoba kierująca autem uciekła, nie udzielając chłopcu pomocy.
Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Żelechów!

Bardzo dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy. Jest wielkim zaszczytem, że tak wielu Wyborców obdarzyło mnie swoim zaufaniem popierając moją kandydaturę na Burmistrza Żelechowa. Państwa głosy to dowód na to, że doceniacie Państwo moją dotychczasową pracę na rzecz miasta i gminy Żelechów.
Jakie pomysły na rozwój Garwolina mają jego mieszkańcy?

23 listopada mieszkańcy Garwolina przedstawili pomysły związane z rozwojem swojego rodzinnego miasta. W ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” Banku Zachodniego WBK płynęło 30 pomysłów. Czy mają szanse na realizacje?
Kronika zdarzeń KP PSP w Garwolinie (17-23 listopada)

Interwencje straży pożarnej z powiatu garwolińskiego z ostatniego tygodnia.
Szanowni Mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego !

W imieniu własnym jak również wszystkich kandydatów startujących z list Polskiego Stronnictwa Ludowego pragnę podziękować za udział w wyborach samorządowych i oddane na nas głosy.
Zablokowana droga wojewódzka W 807. 5 osób w szpitalu

Na skutek zdarzenia drogowego do jakiego doszło pomiędzy miejscowościami Sobolew - Oronne zablokowana jest droga wojewódzka nr 807. Pięć osób trafiło do szpitala. Na miejscu są policjanci z garwolińskiej drogówki. Miejsce zdarzenia kierowcy mogą ominąć jadąc przez Godzisz.
Kolizja w Puznówce. Są utrudnienia w ruchu

Przed kilkudziesięcioma minutami doszło do zderzenia dwóch aut w Puznówce - samochodu osobowego i busa. Zdarzenie miało miejsce przy zjeździe na Jaźwiny z DK 17. Są utrudnienia w ruchu.
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Garwolina!

Maciej Kurowski dziękuje Wyborcom
Dwóch kandydatów z naszego powiatu dostało się do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Państwowa Komisja Wyborcza po prawie 6 dniach liczenia, w końcu ogłosiła oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Z naszego powiatu do sejmiku weszli Marian Piłka (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Krzysztof Żochowski (Prawo i Sprawiedliwość)
Dzieci z SOSW w Przyłęku mają nowe place zabaw

Otwarcie dwóch Placów Zabaw w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Przyłęku, to niecodzienne wydarzenie, które na trwale zapisze się w historii tej Placówki.
Pijany kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo

Wczoraj około godziny 13.00 pijany kierowca forda zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Interweniowała straż pożarna.
Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze


Ogólnopolski projekt Szlachetna Paczka odbywa się już po raz czternasty. Co roku w przemyślany sposób łączy bogatych i biednych, potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Szlachetna Paczka do tej pory pomogła 320 000 osób w potrzebie.
Marek Janiec dziękuje wyborcom

List Marka Jańca do wyborców.
Burmistrz Tadeusz Mikulski dziękuje wyborcom

List Tadeusza Mikulskiego do Mieszkańców Garwolina
20 -latek trafił do aresztu

Zatrzymany przez policjantów 20-letni mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu. To drugi zatrzymany mężczyzna w sprawie rozboju, do jakiego doszło w Łaskarzewie na początku listopada.
Mogą pójść na 12 lat do więzienia za czyny wobec Sylwestra K.

Wojciech N. i Dariusz Sz. Są oskarżeni o pobicie, okradzenie i groźby karalne wobec Sylwestra K. Za te czyny grozi im do 12 lat więzienia.
Dziś 20 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Światowy Dzień Rzucania Palenia, to kolejna w roku kampania antytytoniowa mająca zwrócić uwagę społeczeństwa na straty zdrowotne wynikające z inhalacji dymu tytoniowego, a jednocześnie zachęcić osoby palące do zerwania z nałogiem. Problem szkodliwości papierosów jest większy, jeżeli dym papierosowy wdychają niepalący, zwłaszcza dzieci.
Akcja poboru krwi - IX edycja Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Garwolinie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddział 49 w Garwolinie, 16 listopada 2014 r. we współpracy Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie przeprowadził kolejną, a jednocześnie ostatnią w 2014 r. akcję poboru krwi.
Drużyna szpiku z Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem

„To niemożliwe! Wspaniała szkoła i wspaniali uczniowie.” - mówiła ze wzruszeniem Agnieszka Kwiatkowska, pracownica fundacji DKMS Polska. Biorąc pod uwagę wyniki przedsięwzięcia uczniów z Miętnego, stwierdzenie to wcale nie było przesadzone. Założeniem organizatorów było zarejestrować 30-50 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Finalnie wykorzystano wszystkie 100 zamówionych pakietów rejestracyjnych.
Tadeusz Mikulski burmistrzem na kolejną kadencję

Tadeusz Mikulski ponownie został wybrany burmistrzem Garwolina. Włodarz, który będzie zasiadał na fotelu burmistrza czwartą kadencję pokonał swojego konkurenta Marka Jańca zdobywając aż 64 procent głosów.
Druga tura w Żelechowie

Nieoficjalne wyniki wyborów na burmistrza Żelechowa
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10-16 listopada)

Działania straży na terenie powiatu garwolińskiego w dniach 10-16 listopada. Zobacz więcej w kronice.
Marcin Kołodziejczyk wójtem gminy Garwolin

Marcin Kołodziejczyk został wójtem gminy Garwolin. Na nowego wójta głosy oddało 67% głosujących.
Druga kadencja Bożeny Kwiatkowskiej

Bożena Kwiatkowska ponownie została wybrana wójtem gminy Parysów. Kandydatka pokonała w wyborach Kazimierza Sionka.
Albina Łubian burmistrzem Pilawy na kolejną kadencję

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w wyborach samorządowych ponad 60% głosujących mieszkańców miasta i gminy Pilawa chciało aby burmistrzem na kolejną kadencję została Albina Łubian.
Lidia Sopel-Sereja nadal burmistrzem Łaskarzewa

Z nieoficjalnych danych wynika, że Lidia Sopel- Sereja będzie burmistrzem Łaskarzewa w kolejnej kadencji. Komitet Wyborczy Stowarzyszenie "Serbianki" Łaskarzew, z którego w wyborach samorządowych startowała Lidia Sopel- Sereja zdobył 8 mandatów.
W Garwolinie trwa V Wystawa Gołębi Rasowych

W Garwolinie w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury, od czwartku trwa V Wystawa Gołębi Rasowych. Na wystawę zjechało kilkudziesięciu hodowców z całej Polski, którzy przywieźli ze sobą ponad 600 gołębi.
Jak pomóc? Jak nie zaszkodzić? – prelekcja edukacyjna dla rodziców

W piątek, 14 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Chotyni odbyła się konferencja przeznaczona dla rodziców, dotycząca tematu wspierania swoich dzieci w dążeniu do realizacji celów, już od pierwszych dni nauki.
Jesteśmy wolni! Jesteśmy panami u siebie!

Obchody Dnia Niepodległości w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej.
Niebezpieczną jazdą „uzbierał” 48 punktów karnych

23-letni kierowca z województwa lubelskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej stracił prawo jazdy – to wynik pościgu policyjnego jaki miał miejsce na krajowej „siedemnastce”.
Konferencja „Moje dziecko w szkole. Jak mogę mu pomóc?”

Jutro (14 listopada) o godzinie 16.00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Chotyni odbędzie się konferencja skierowana do rodziców pt. „Moje dziecko w szkole. Jak mogę mu pomóc? Jak mogę mu zaszkodzić?”, którą poprowadzi Wojciech Zacharek.
11 listopada w Garwolinie

W dniu 11 listopada w całym kraju obchodziliśmy Święto Niepodległości. Patriotyczne obchody 96. rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się również w Garwolinie.Działania policji "Sprawny autobus

Szanowni Państwo!

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego!

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Żelechów!

Kronika zdarzeń KP PSP w Garwolinie (17-23 listopada)

Zablokowana droga wojewódzka W 807. 5 osób w szpitalu

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Garwolina!

Dzieci z SOSW w Przyłęku mają nowe place zabaw

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze

Burmistrz Tadeusz Mikulski dziękuje wyborcom

Mogą pójść na 12 lat do więzienia za czyny wobec Sylwestra K.

Akcja poboru krwi - IX edycja Programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”

Tadeusz Mikulski burmistrzem na kolejną kadencję

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (10-16 listopada)

Druga kadencja Bożeny Kwiatkowskiej

Lidia Sopel-Sereja nadal burmistrzem Łaskarzewa

Jak pomóc? Jak nie zaszkodzić? – prelekcja edukacyjna dla rodziców

Niebezpieczną jazdą „uzbierał” 48 punktów karnych

11 listopada w Garwolinie


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego