Wielkie święto w ZS Miętne

21 marca w Zespole Szkół w Miętnem poza pierwszym dniem wiosny społeczność szkolna obchodziła także Dzień Patrona Szkoły i zorganizowała dzień otwarty dla gimnazjalistów.
Garwolińscy policjanci uratowali życie mężczyźnie

Dzięki szybkiej interwencji garwolińskich policjantów żyje 24-latek. Mężczyzna usiłował odebrać sobie życie. Policjanci niemal w ostatniej chwili udzieli mu pomocy medycznej. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.
Policja sprawdzała czy podróżni zapinają pasy

24 i 25 marca na drogach powiatu garwolińskiego policjanci przeprowadzili działania „Pasy”.
Poseł Daniel Milewski pokieruje PiS w wyborach samorządowych

Zarządzeniem Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego partii, na podstawie decyzji prezesa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie zmian organizacyjnych w strukturze Prawa i Sprawiedliwości, poseł Daniel Milewski został powołany na koordynatora okręgowego PiS w okręgu nr 18. Jest to teren tożsamy z okręgiem wyborczym do Sejmu, obejmuje miasta Siedlce i Ostrołęka oraz powiaty garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, siedlecki, sokołowski, węgrowski i wyszkowski.
Firma Ochnik kupiła działkę z budynkiem, w którym mieści się Powiatowy Urząd Pracy w Garwolinie

Dziś odbył się przetarg na sprzedaż działki przy ulicy Kościuszki 27, na której umiejscowiony jest Powiatowy Urząd Pracy. W przetargu udział wzięło 6 podmiotów, które zapłaciły wadium w wysokości 300 tys. zł. Najwięcej za nieruchomość zaproponowała firma Ochnik - 3 mln 100 tys. zł.
Pojadą na mazowiecki turniej wiedzy o pożarnictwie

W czwartek 23 marca w ZSP nr 1 w Garwolinie odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W teście wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (20 - 26 marca 2017 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Plac zabaw w Pilawie uzyskał nowy, piękny wygląd

Właśnie zakończyła się długo wyczekiwana przebudowa i modernizacja placu zabaw w Pilawie przy ul. Letniskowej. Plac zabaw wybudowany został w 2006 r. przy udziale środków unijnych. Po 10 latach użytkowania mieszkańcy zgłaszali potrzebę jego modernizacji, a przede wszystkim konieczność wymiany podłoża z piasku. Należy podkreślić, że Pilawa to blisko 5 tys. mieszkańców, w tym blisko 1000 dzieci i uczniów. Nic więc dziwnego, że modernizacja placu zabaw była tak ważna.
Wypadek na ul. Trakt Lwowski

W niedzielę po godzinie 13.00 na ulicy Trakt Lwowski w Garwolinie zderzyły się dwa auta: volvo i kia. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.
Carolin Mrugała: „Twardo stąpam po ziemi”

22 lutego mogliśmy ją oglądać w castingu do programu Idol w telewizji Polsat, gdzie swoim występem zachwyciła jurorów. Carolin Mrugała, urodziła się w Niemczech, wychowała w Garwolinie, a od 8 lat mieszka w Warszawie. Skąd u 24-latki z Garwolina wzięła się miłość do muzyki? Co robi na co dzień? Jakie ma plany na przyszłość? O tym dowiecie się Państwo z wywiadu Kuriera Garwolińskiego.
I Marsz Życia w Żelechowie

26 marca 2017 roku w Żelechowie odbędzie się I w historii miasta Marsz Świętości Życia.
Taniec z Gwiazdami w Garwolinie

Już w najbliższą sobotę i niedzielę na Hali Centrum Sportu i Kultury w Garwolin przy Al. Żwirki i Wigury 16 odbędą się dwie taneczne imprezy. Garwolin stanie się stolicą Tańca Towarzyskiego.
Geodeci z Żelechowa znów najlepsi

Uczniowie z Technikum Geodezyjnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie nie raz udowadniali, iż kształcenie w tej placówce stoi na bardzo wysokim poziomie. Każdy kolejny sukces utwierdza w przekonaniu, że szkoła powiatu garwolińskiego przygotowuje i kształci znakomitą kadrę przyszłych geodetów.
Żelechów: Sprawdzą swoją wiedzę o gminie

27 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie odbędzie się III Konkurs Wiedzy o Gminie Żelechów „Moja mała ojczyzna”. Patronat nad konkursem objęła Burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka.
Znamy najlepszych z niemieckiego

VI Powiatowa Liga Przedmiotowa z języka niemieckiego za nami. W Miętnem zmierzyli się najlepsi uczniowie szkół średnich z terenu powiatu garwolińskiego.
Społeczna Akademia Nauk w Garwolinie zaprasza maturzystów na bezpłatne lekcje matematyki przygotowujące do matury

Miniony rok akademicki był 15 rokiem działania Społecznej Akademii Nauk w Garwolinie, która rozpoczęła swoją działalność w październiku 2002 roku z inicjatywy władz miasta i powiatu. Dotychczas ponad 2000 mieszkańców zdobyło tytuł licencjata lub ukończyło studia magisterskie na kierunku Zarządzanie bez konieczności opuszczania rodzinnego miasta.
Telewizja Polska z kamerą w ZS Miętne [VIDEO]

W środowym wydaniu Kuriera Mazowieckiego ukazał się materiał o Zespole Szkół w Miętnem.
Sukces uczniów z Ekonomika w finale Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego

Ponad 800 uczniów z całej Polski przystąpiło do I Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego. 15 marca 2017 r. odbył się wielki finał konkursu. W Zakładzie Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej spotkało się 41 finalistów. Wśród nich aż 4 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.
Skontrolowali 45 ciężarówek i 4 autobusy podczas akcji Truck and Bus

W poniedziałek w powiecie garwolińskim policjanci drogówki, prowadzili krajowe działania Truck & Bus. W akcji wzięło udział 14 mundurowych, którzy skontrolowali 152 pojazdy.
I zastępca komendanta policji w Garwolinie odszedł na emeryturę

W czwartek 16 marca w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie odbyła się uroczystość pożegnania pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie. Mł. insp Marek Niezgoda zakończył swoją 27-letnią służbę w Policji i odszedł na emeryturę.
Otrzymali odznaczenia za dar krwi

14 marca 2017 w Urzędzie Dzielnicy Bielany w Warszawie, honorowi dawcy krwi Polskiego Czerwonego Krzyża oraz działacze i sympatycy Polskiego Czerwonego Krzyża otrzymali odznaki i odznaczenia.
Bezpłatna mammografia w Żelechowie

Panie, które w 2017 kończą 50 lat właśnie w tym roku wchodzą do programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.
Kontrola CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie zakończona

W czerwcu zeszłego roku w urzędach marszałkowskich w całym kraju rozpoczęły się kontrole CBA. Na Mazowszu dotyczyła ona trzech projektów realizowanych ze środków unijnych. Po 10 miesiącach prac i analiz, kontrola została zakończona. Nie wykazała istotnych nieprawidłowości.
Dokonali kradzieży na terenie budowy starostwa

W nocy z 16 na 17 marca nieznani sprawcy ukradli sprzęt budowlany z terenu budowy nowej siedziby starostwa powiatowego przy ul. Mazowieckiej w Garwolinie.
Potrącenie rowerzystki w Pilawie

Wczoraj po godzinie 18.00 w Pilawie na ul. Al. Wyzwolenia 29-latka kierująca skodą potrąciła 27-letnia kobietę jadącą rowerem.
Bezpłatne kursy z języka angielskiego lub obsługi komputera

Chcesz podnieść swoje kompetencje lub kwalifikacje? Nie zastanawiaj się! Zapraszamy Cię do udziału w bezpłatnym projekcie unijnym „Kompetencje drogą do pracy – bezpłatny kurs komputerowy lub języka angielskiego dla mieszkańców powiatu garwolińskiego.”
PIĘKNA CERA I CIAŁO

Wiosna to idealny czas, który sprzyja dbaniu o urodę. Uważnie wybierajmy sposoby na poprawę swojego wyglądu. Poznaj kosmetyczne panaceum na niedoskonałości swojego ciała. Metoda skuteczna, bezpieczna i przebadana klinicznie.
Śmierć na obwodnicy Garwolina

Dziś około godziny 16.00 na obwodnicy Garwolina 37-letni mężczyzna kierujący nissanem zjechał z drogi i dachował. Pojazdem podróżowała też 33-letnia kobieta i małe dziecko. Kobieta mimo przeprowadzonej reanimacji zmarła na miejscu zdarzenia. Kierowca i dziecko zostali przewiezieni do szpitala.
Józefinki po raz 27

Dziś w Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego po raz 27. odbyły się Józefinki - święto patrona szkoły.
"SpoKREWnieni służbą", czyli zbiórka krwi

Garwolińscy policjanci wspólnie ze strażakami, przyłączyli się do zbiórki krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym i honorowo oddali krew, aby podzielić się tym co najcenniejsze – krwią, która ratuje życie.
Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin 13 - 19 marca 2017

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
80 naruszeń przepisów podczas działań "Pasy"

44 kierujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zatrzymali garwolińscy policjanci w czasie działań „Pasy”, które przeprowadzono na terenie całego kraju.
Dwa dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego zabezpieczą powiat garwoliński!

Poseł Grzegorz Woźniak informuje, że od 1 lipca w powiecie garwolińskim i okolicach pojawią się dwa miejsca stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego, które dodatkowo zabezpieczą powiat garwoliński. Jeden zespół ratownictwa medycznego pojawi się w Latowiczu i będzie zabezpieczał m. in. część gminy Borowie i część gminy Parysów. Drugi zespół pojawi się w Wildze przy drodze wojewódzkiej nr 801. Powstał z myślą o zabezpieczeniu miejscowości przy „nadwiślance”, czyli: Maciejowic i Wilgi.
Dwa dni tańca w Garwolinie

W dniach 25 - 26 marca na hali sportowej przy ulicy Żwirki i Wigury w Garwolinie odbędą się turnieje tańca towarzyskiego. W sobotę do rywalizacji staną tancerze amatorzy. Dzień później w zawodach udział wezmą tancerze profesjonaliści. W programie imprezy nie zabraknie atrakcji. Milena Domino zaprezentuje akrobatykę wysokościową a formacje Ventus i Bingo pokażą się w tańcu. Niedzielne zawody poprowadzi Anna Głogowska, uczestniczka Tańca z Gwiazdami w TVN i prowadząca Taniec z Gwiazdami w Polsacie
SZMIZJERKOWA METAMORFOZA

Z wielką przyjemnością informujemy Państwa o metamorfozie Naszego sklepu!
Przez pijanego kierowcę (4,05 promila) policjanci uszkodzili radiowóz

Wczoraj w Lipówkach policjanci podjęli pościg za 31-letnim Ł.M, kierującym seatem. W trakcie pościgu doszło do zdarzenia drogowego, w którym policjanci uszkodzili radiowóz. Okazało się, że kierowca miał 4,05 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Dokup dodatkowe ubezpieczenie do samochodu na święta

Wyjeżdżasz na święta, licząc na niezapomniany wypoczynek. By wrażeń z wyjazdu nie zepsuło żadne nieprzewidziane zdarzenie na drodze, wykup dodatkowe ubezpieczenie pojazdu. Sprawdź, jakie warianty są przydatne i jak zaoszczędzić na polisie.
Nie ma opóźnienia realizacji odcinka S17 od Kołbieli do Garwolina

Na stronie tvnwarszawa pojawił się materiał o tytule „Braki w dokumentach. Odcinek S17 łapie opóźnienie”. Dalej w tekście czytamy, że oczekiwanie na wydanie ponownej oceny środowiskowej na odcinek od obwodnicy Garwolina do obwodnicy Kołbieli przedłuża się, bo inwestor nie uzupełnił dokumentacji. Z takim postawieniem sprawy nie zgadza się firma Budimex i GDDKiA. Decyzję środowiskową wprawdzie zaskarżyli mieszkańcy, ale na chwilę obecną nie blokuje to w żaden sposób prac.
Wizyta wicemarszałek Senatu RP Marii Koc w gminie Trojanów

17 marca br. (piątek) na zaproszenie wójta gminy Trojanów Stanisława Kostyry z wizytą roboczą przybędzie wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Maria Koc, której towarzyszył będzie poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.Celem wizyty roboczej wicemarszałek jest chęć poznania specyfiki gminy oraz zapoznanie się z problemami lokalnej społeczności.
Zaginął Leszek Budziński

21 lutego 2017r. w miejscowości Niemieryczów (woj. mazowieckie) zaginął Leszek Budziński.
Wspólnie możemy więcej!

OCHNIK już po raz 5. zaprasza do udziału w wyjątkowej akcji charytatywnej, z której dochód zostanie przekazany na pomoc dzieciom.
Liceum w Pilawie póki co nie będzie

Starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski wystosował pismo do burmistrz miasta i gminy Pilawa, w którym wyraża negatywną opinię na temat utworzenia LO w Pilawie. Zdaniem włodarza do rozmów o utworzeniu szkoły średniej w gminie można wrócić dopiero pod koniec 2018 r. Nowa szkoła mogłaby rozpocząć działalność od 1 września 2019 r. Z taką decyzją nie zgadza się Albina Łubian, burmistrz Pilawy i podaje argumenty dlaczego szkołę warto było utworzyć już w 2017 r.
Szkoła będzie odświętnie wyglądała

W ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie niebawem rozpocznie się duża inwestycja. Samorząd powiatu garwolińskiego planuje wykonanie remontu dachu i korytarzy szkolnych. Prace remontowe mają zakończyć się w tegoroczne w wakacje szkolne.
Zapisz się na zajęcia karate w Garwolinie!

Z początkiem września ruszyły zajęcia karate w Garwolinie, które prowadzi sensei Grzegorz Jarząbek (6 dan karate i 4 dan kobudo). Są jeszcze wolne miejsca na zapisy dla dorosłych i dla dzieci.Wielkie święto w ZS Miętne

Policja sprawdzała czy podróżni zapinają pasy

Firma Ochnik kupiła działkę z budynkiem, w którym mieści się Powiatowy Urząd Pracy w Garwolinie

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (20 - 26 marca 2017 r.)

Wypadek na ul. Trakt Lwowski

I Marsz Życia w Żelechowie

Geodeci z Żelechowa znów najlepsi

Znamy najlepszych z niemieckiego

Telewizja Polska z kamerą w ZS Miętne [VIDEO]

Skontrolowali 45 ciężarówek i 4 autobusy podczas akcji Truck and Bus

Otrzymali odznaczenia za dar krwi

Kontrola CBA w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie zakończona

Potrącenie rowerzystki w Pilawie

PIĘKNA CERA I CIAŁO

Józefinki po raz 27

Kronika zdarzeń KP PSP Garwolin 13 - 19 marca 2017

Dwa dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego zabezpieczą powiat garwoliński!

SZMIZJERKOWA METAMORFOZA

Dokup dodatkowe ubezpieczenie do samochodu na święta

Wizyta wicemarszałek Senatu RP Marii Koc w gminie Trojanów

Wspólnie możemy więcej!

Szkoła będzie odświętnie wyglądała


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego