Wypadł z drogi i uderzył w drzewo

W Maciejowicach w nocy z niedzieli na poniedziałek kierowca jadący peugeotem wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia trafił do szpitala. Policja ustala czy podczas zdarzenia drogowego był trzeźwy.
Grzegorz Woźniak: konkretna praca dla ludzi

Wybór Prezydenta Andrzeja Dudy dał nadzieję na dobrą zmianę. Mamy szansę zmienić Polskę w Kraj silny i zasobny. Kraj, w którym szanuje się rolników i pracowników, wspiera przedsiębiorców i rodziny. Kraj, w którym instytucje państwowe są uczciwe i pomagają obywatelom.
90 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Puznówce

- Świętujemy rocznicę powstania stowarzyszenia, które od początku istnienia stawiało sobie za cel niesienie bezinteresowniej pomocy człowiekowi będącemu w potrzebie. Rozpoczęta przed 90-ciu laty działalność jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Puznówce nadal służy nie tylko mieszkańcom Puznówki, ale i sąsiednim miejscowościom. Przez te wszystkie lata jednostka na stałe wpisała się w historię tej miejscowości, w historię gminy i kościoła
Dziś 103 urodziny Bronisławy Trojanek

Bronisława Trojanek z Łukówca jest najstarszą mieszkanką gminy Parysów. Dziś obchodzi swoją 103. rocznicę urodzin.
W Cyganówce pijany kierowca peugeota wjechał w ogrodzenie i budynek mieszkalny

W sobotę w Cyganówce pijany kierowca peugeota 306 stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w ogrodzenie i budynek mieszkalny.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 września - 4 października 2015 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Kolizja w Łaskarzewie

Wczoraj przed godziną 16.00 w Łaskarzewie doszło do kolizji. Zderzyły się dwa samochody marki: Nissan i Ford.
Przygotuj auto do sezonu zimowego

Sprawdź przed sezonem kondycję opon: (1) wiek opon, (2) głębokość bieżnika, (3) ciśnienie, (4) stan opony (uszkodzenia)
Powiat pracuje nad planem transportowym

W poniedziałek zebrała się powiatowa Komisja Spraw Społecznych, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego , której tematem były prace nad planem zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu garwolińskiego. W spotkaniu uczestniczyli włodarze miast i gmin z powiatu garwolińskiego, radni powiatowi, prezes garwolińskiego PKS Stefan Gora i poseł Grzegorz Woźniak.
Nowy Rok Skautów Europy

W dniach 24-27 września 2015 wędrownicy i szefowie z 1 Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy wędrowali do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego. 2 tygodnie wcześniej, 13 września 2015 na Lisich Jamach koło Miętnego miał miejsce Start Harcerski, w którym udział wzięli wilczki, harcerze, wędrownicy i szefowie oraz ich rodzice. Te dwa wydarzenia zainaugurowały nowy rok harcerski 2015-2016 Skautów Europy ze środowiska garwolińsko-pilawskiego.
221. rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej

W czwartek 8 października w Maciejowicach odbędą się obchody 221. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej. Uroczystości pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczną się mszą świętą o godzinie 17.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Przedłuża się remont mostu w Garwolinie. Potrwa do 26 października lub dłużej

Pod koniec czerwca rozpoczął się remont mostu w Garwolinie, w ciągu ulic: Kościuszki – Al. Legionów. Początkowo remont miał się zakończyć w sierpniu, ale wykonawca stwierdził, że płyta mostu wymaga dodatkowej pracy nie dotrzyma terminu. Most po zmianie technologii naprawy miał być oddany do użytku we wrześniu, ale nowe okoliczności spowodowały, że termin ponownie się wydłuży.
ŚWIAT JĘZYKÓW - ciekawe miejsce do nauki

Szkoła języków ŚWIAT JĘZYKÓW pracuje już ponad 10 lat ucząc języków i pomagając w innych przedmiotach.
Pożar budynku mieszkalnego w Trąbkach

Dziś około godziny 20.00 w Trąbkach wybuchł pożar budynku mieszkalnego. Na miejscu pojawiły się jednostki straży pożarnej, które opanowują sytuację.
III Regionalne Święto Hodowców Koni w Górkach (druga porcja zdjęć)

W niedzielę w Górkach odbyło się III Regionalne Święto Hodowców Koni zorganizowane przez Terenowe Koło Hodowców Koni w Garwolinie. Niedzielne wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego. Zapraszamy do nowej galerii.
Lechpol świętuje jubileusz 25-lecia istnienia firmy

Firma Lechpol, będąca producentem dobrze znanych na rynku urządzeń marki Kruger&Matz, w bieżącym roku świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. W ciągu tego czasu z jednoosobowej firmy powstał sprawnie działający podmiot, który z każdym rokiem staje się coraz bardziej liczącym graczem na rynku elektroniki. Jednak pomimo dużej skali działania jedna rzecz jest niezmienna - firma Lechpol nadal utrzymuje rodzinny charakter.
Uczcili 35-lecie "Solidarności"

W niedzielę 27 września odbyły się w Żelechowie powiatowe obchody 35. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Uroczystość zorganizowana została przez NSZZ „Solidarność” Oddział Garwolin oraz Międzyzakładową Komisję Związkową przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie.
Upamiętnili bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego

- Polacy jako jedyni w okupowanej przez Niemców Europie zorganizowali strukturę państwa wyróżniającą się zasięgiem i stopniem zorganizowania oraz dysponującą najlepiej zorganizowaną i największą armią podziemną. Konspiracyjne władze zajęły się również organizacją i wspomaganiem różnych dziedzin życia publicznego, które były zakazane przez Niemców – mówił przed niedzielnym nabożeństwem w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie starosta Marek Chciałowski.
Miało nie zalewać a zalewa

W piątek 25 września parking pod basenem Garwolanka w skutek obfitych opadów deszczu został ponownie zalany. Przeprowadzone prace przy kolektorze deszczowym w roku ubiegłym okazały się niewystarczające, bo - jak mówi zastępca burmistrza Garwolina Maria Perek – wynikły nowe okoliczności.
Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie ( 21 - 27 września 2015 r.)

Interwencje strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.
Wtargnął pod dostawczego volkswagena

W miejscowości Dudka w gminie Borowie doszło do potrącenia pieszego, który wtargnął na jezdnię. W wyniku zdarzenia pieszy trafił do szpitala.
"Pamięć o tych, których nie ma"

- Cieszy to, że nasza młodzież pamięta o wysiłku żołnierzy, pamięta o nas. I jak człowiek, po którym pamięć pozostaje nie umiera tak i Armia Krajowa dzięki pamięci wśród młodzieży, wśród naszych następców nie umrze – mówił podczas wczorajszych obchodów 76. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego Marian Cabaj, prezes światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb”.
16-latek z OHP pobił uczniów ZS nr 5

Wczoraj na terenie Zespołu Szkół nr 5, 16-letni uczeń uczęszczający do OHP pobił trzech 15-letnich uczniów gimnazjum. Sprawę wyjaśnia policja.
Jechał 163 km/h w terenie zabudowanym

Funkcjonariusze z garwolińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 26-letniego kierowcę osobowej mazdy, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 113 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
Warsztaty ekologiczne w Urzędzie Gminy Garwolin za nami

22 i 23 września 2015 roku w Urzędzie Gminy Garwolin odbyły się warsztaty edukacyjne „EKO-życie – budowanie świadomości ekologicznej” dla nauczycieli ze szkół z całego powiatu garwolińskiego. Gmina Garwolin uzyskała na ten cel dotację w wysokości 43 644,83 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
27 września w Górkach spotkają się hodowcy koni

Przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach już po raz trzeci spotkają się hodowcy koni z całego kraju, by wziąć udział w pokazach i wyścigach zaprzęgowych.
Poseł Grzegorz Woźniak i adwokat Dariusz Makulec apelują o głosowanie ponad podziałami

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, podczas której poseł Grzegorz Woźniak i adwokat Dariusz Makulec poinformowali o podjęciu współpracy oraz zaapelowali do wyborców, aby zagłosowali ponad podziałami i 25 października wybrali w wyborach do sejmu przedstawiciela ziemi garwolińskiej.
Chcą zmienić system


- My jako młodzi ludzie nie startujemy dla zabawy, dla sławy czy dla jakichś stanowisk. Nie działamy w polityce od wielu lat jako ci, którzy liczą na jakieś apanaże z tego tytułu, tylko idziemy pod prąd i w związku z tym nie traktujemy naszych wyborców, czy naszego regionu jako cyferek w statystyce czy punkcików na mapie - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Paweł Wyrzykowski, prezes partii KORWIN w regionie siedleckim.
25-latek z Garwolina miał wypadek na S19

Weekend nie był łaskawy dla kierowców z naszego powiatu. Dotyczy to nie tylko dróg powiatu łukowskiego, ale i łęczyńskiego. W sobotę na krajowej 19 w Kolonii Stara Wieś z trzema innymi samochodami zderzył się Citroen kierowany przez mieszkańca Garwolina.
Zobacz wizualizację trasy S17 od Garwolina w stronę Lublina

Coraz więcej wiemy na temat trasy S17 w naszym powiecie. Wczoraj podpisane zostały kolejne umowy na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków o łącznej długości ponad 25 km. Kierowcy z nowej drogi skorzystają w połowie 2019 roku.
Brąz dla garwolińskich Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO

200 osób wzięło udział w XVIII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO - „Snajper 2015”, który odbył się w ostatni weekend. Garwolin reprezentowała drużyna Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju "Snajper" Garwolin I.Wypadł z drogi i uderzył w drzewo

90 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Puznówce

W Cyganówce pijany kierowca peugeota wjechał w ogrodzenie i budynek mieszkalny

Kolizja w Łaskarzewie

Powiat pracuje nad planem transportowym

221. rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej

ŚWIAT JĘZYKÓW - ciekawe miejsce do nauki

III Regionalne Święto Hodowców Koni w Górkach (druga porcja zdjęć)

Uczcili 35-lecie "Solidarności"

Miało nie zalewać a zalewa

Wtargnął pod dostawczego volkswagena

16-latek z OHP pobił uczniów ZS nr 5

Warsztaty ekologiczne w Urzędzie Gminy Garwolin za nami

Poseł Grzegorz Woźniak i adwokat Dariusz Makulec apelują o głosowanie ponad podziałami

25-latek z Garwolina miał wypadek na S19

Brąz dla garwolińskich Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO


Pozostałe wiadomości:
więcej tematów

Archiwum

Redakcja   |   Oferta reklamowa   |   Kontakt   |   Praca
© Copyright kuriergarwolinski.pl - Portal Powiatu Garwolińskiego